Güç Kalkanlı Şemsiye Kickstarter'da Yerini Aldı

Güç Kalkanlı Şemsiye Kickstarter'da Yerini Aldı

Şemsiye kullanmaktan hoşlanmayan ancak ıslanmayı da sevmeyenlerin oldukça beğeneceğine inandığım bir haberle bu defa karşınızdayız. Air Umbrella adı verilen ve biraz da bilimkurguya kaçarak tanımlamak gerekirse güç kalkanı vasıtasıyla kullanıcıları yağmurdan koruması planlanan yeni şemsiye Kickstarter'daki macerasına devam ediyor.

Çin'deki bir ekibin hazırladığı proje neticesinde, Air Umbrella'nın içerisindeki elektrikli motor sayesinde kullanıcının tepesinde bir hava perdesi oluşturuluyor ve bu hava perdesi sayesinde gelen yağmur damlaları kolayca savuşturuluyor. Her ne kadar çok ağır sağanak yağmurlar için koruma sağlaması mümkün olmasa da belli bir miktara kadar günlük pratik kullanım sağlayacağını söyleyebilirim.

Ürünün pil süresi A modeli için 15 dakika ve B-C modelleri için 30 dakika olarak belirlenmiş. Yani uzun uzun yağmurda yürümek yerine günlük hayatın koşturmacası içinde kısa süreli kaçışlara ihtiyaç duyanların aradıkları ürün olabilir. Pratik olması ve kolayca taşınabilmesi, ayrıca şemsiyelerde olduğu gibi kurutma derdinin olmaması Air Umbrella'yı pek çok kullanıcı için iyi tercihlerden birisi haline getirecektir.

Kickstarter sayfasında da belirtildiği gibi destek fiyatları 88 dolardan başlıyor ve 148 dolara kadar gidiyor. Para miktarına göre cihazın versiyonu ve araç şarj kiti gibi olanaklar değişiklik gösteriyorlar. Her ne kadar ürünün ilgi çekici bir yapısı olsa ve aynı zamanda çok uçuk fiyatları olmasa da talep edilen desteğin şimdiye dek ancak yarısı toplanabilmiş. Destek kampanyasının bitimine kadar daha fazla kişinin ekibe arka çıkıp çıkmayacağını ise zaman gösterecek.

Android L 1 Kasım'da geliyor mu?

YORUMLAR