Guitar Hero Hacklendi

Guitar Hero Hacklendi

Guitar Hero, Rock Band ve Dance Central oyunlarının yapımcısı olan Harmonix'in Server'ları geçtiğimiz gün hacklenenler kervanına katıldı. Firma tarafından konu hakkında bütün kullanıcılarına bilgilendirme amaçlı ortak bir mail gönderildi.

Bu mailde: "Harmonix kullanıcı bilgilerinizin güvenliği bizim için çok önemlidir. Sistemlerimizin nasıl etkilendiğini belirlemek için konu ile alakalı internet sitelerimizi bir süreliğine kapatıyoruz. Şimdiye kadar kullanıcılarımızın yayınlanmış herhangi bir bilgisine ulaşamadık. Sitelerimizin hiçbiri, kullanıcılarımızın kredi kartı bilgilerini, sosyal güvenlik numaralarını veya herhangi bir finansal hesap numaralarını kayıt altında tutmamaktadır. Önlem olarak, Harmonix şifrelerinizi devre dışı bırakmış bulunuyoruz. Hesaplarınıza yeniden girmek için şifrelerinizi sıfırlamak durumundasınız. Daha önceden kullandığınız Harmonix şifrelerini, başka herhangi bir yerde kullanıyorsanız, size bunları değiştirmenizi öneriyoruz" deniliyor.

Anlayacağınız, bir sitedeki 100.000'lerce insanın bilgisi daha çalındı. Kıssadan hisse; zor da olsa her internet sitesi için özel bir şifre üretmenizi öneririz. Sony gibi büyük firmaların bile hacklenerek bilgi çaldırdığını hatırlarsak, bilgilerimizin tehdit altında olduğunu anlamak zor olmasa gerek. Bunun için kendi önlemlerimizi almalıyız.

Harmonix demişken, Nisan 2013 tarihinden itibaren Rock Band oyunlarına DLC çıkarmayacağını firma tarafından açıklanmıştı. 2007'deki çıkışından bu yana 280 haftadır ek paket yayınlamaya devam ettiklerini söylemek lazım. Açıkçası bu DLC'ler sonlanınca araştırma gereği duydum. Ek paketler sayesinde toplam şarkı sayısının 4000 parçayı geçtiğini duyunca ben de sizin gibi şaşırdım. Kim bu kadar şarkıyı satın alır açıkçası merak etmiyor da değilim. Belki de Harmonix, 4000'den fazla şarkı edinemeyeceğini öğrenince sinirlenen bir müzik severin hacklemesine kurban gitmiş olabilir.

Bioshock Infinite İncelememiz

YORUMLAR