Güneş Enerjisiyle Çalışan İnfinityPV HeLi-o Yakında Raflarda!

Güneş Enerjisiyle Çalışan İnfinityPV HeLi-o Yakında Raflarda!

Akıllı telefonların bitmeyen şarj sorununa yeni çözüm daha geliyor. Kickstarter üzerinden başlatılan ve kısa zamanda fon desteği sağlayan infinityPV HeLi-on isimli cihaz güneş enerjisiyle telefonları şarj edecek.

Taşınabilir şarj cihazlarının yaygınlaştığı şu dönemde akıllı telefonları şarj etmek için geliştirilen yöntemlere bir çözüm yolu daha ekleniyor. Uzun süre önce Kickstarter üzerinden başlatılan ve kısa sürede yeterli sürede yeterli fon desteğini sağlayarak üretimine başlanan infinityPV HeLi-on isimli cihaz güneş enerjisiyle çalışarak telefonları şarj etme özelliği taşıyor. Esnek ve kompakt bir yapıya sahip olan cihaz kıvrılarak kabının içine giriyor. Böylece taşınması ise oldukça basit bir hal alıyor. Güneş'ten enerji alarak şarj etmesi ise oldukça tasarruf sağlıyor.

Cihaz bünyesinde bulundurduğu USB kablo ile yalnızca akıllı telefonları değil el fenerlerini, taşınabilir oyun konsollarını ve walkie talkie gibi USB'den şarj edilen cihazları da şarj edebiliyor. Cihaz aynı zamanda güneş enerjisini depolayarak içerisinde barındırabiliyor ve güneş olmadığı zamanlarda da telefonunuzu şarj etmenize imkan sağlıyor. Akıllı telefonları 2-3 saat arasında şarj edebilen cihaz küçük ölçüleriyle de kolayca cebe sığabiliyor. 105 Gram ağırlığında olup 11,3 cmx3.6 cmx2.8 cm ölçülerine sahiptir. Cihaz aynı zamanda USB ile de şarj edilebiliyor. 2600 mAh pil kapasitesi ise bir akıllı telefonu 2 kere şarj etmenize imkan sağlıyor. Temmuz ayında raflarda olması planlanan bu cihaza 92 Euro bağış yaparak sahip olabilirsiniz. Cihazın tanıtım videosuna ve resimlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kickstarter Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

YORUMLAR