Güneş Tutulması Netflix'e Hiç Yaramadı!

Güneş Tutulması Netflix'e  Hiç Yaramadı!

Pazartesi günü Kuzey Amerika'da insanlar güneş tutulmasını izlemek için kendilerini açık alanlara atınca, ünlü TV şirketi Netflix bu durumdan oldukça yıprandı.

Güneş tutulması ABD'de her kurumun işine yaramış gibi görünmüyor. Tutulmanın tüm primini teknoloji ve sosyal medya şirketleri değerlendirirken, özel medya ve çevrimiçi kanallar tutulmayla ilgili yayınlar yapamayınca, bu şanslarını tepmek zorunda kaldılar.

Ülkede adeta bir çılgınlığa dönüşen "tam tutulma fenomeni" insanları sokaklara dökünce, özel çevrimiçi TV kanalları alternatif yayınlar yapamadıkları için izleyici kaybettiler. Bu kurumların arasında Netflix başı çekiyor.

Ülkenin en popüler çevrimiçi TV yayın platformlarından biri olan Netflix'in izlenme oranlarında güneş tutulması esnasında hızlı bir düşüş yaşandı. ABD'de yaklaşık 50 milyon üyesi olan Netflix'in izlenme oranı, Güneş tutulmasının yaşandığı gün yüzde 10 kadar bir düşüş yaşadı.

Ancak, bu durumun geçici olduğunu tahmin eden Netflix, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile duruma esprili bir biçimde yaklaşmayı da göz ardı etmedi.

Netflix, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda; "Yüzde 10'unuzun neden ben varken koca bir kaya kütlesinin bir gaz kütlesinin önüne geçmesini izlediğini merak ediyorum." diyerek izleyicilerine serzenişte bulundu.

Netflix Nedir? Netflix'de Neler Var?

Netflix Dizilerinin Finallerini Artık İzleyenler Belirliyor

Netflix Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne Gibi Avantajları Var? İşte A’dan Z’ye Netflix Dosyası

YORUMLAR