Güney Kore, Samsung Sürücüsüz Araçlarına Yeşil Işık Yaktı

Güney Kore, Samsung Sürücüsüz Araçlarına Yeşil Işık Yaktı

Güney Kore hükümeti, Samsung'un kamuya açık yollarda sürücüsüz araçlarını deneyebilmesi için şirkete izin verdi.

Güney Koreli elektronik devi, şu anda sürücüsüz araç test filosu için modifiye edilmiş Hyundai araçlarını kullanıyor. Araçlar, yapay zeka ve derin öğrenme yazılımı ile desteklenen sensörler, kameralar ve bilgisayar parçaları ile donatılıyorlar.

Konuyla ilgili olarak Güney Kore hükümetinden 2016'dan beri izin isteyen Samsung, sonunda gereken prosedürlerin tamamlanmasıyla beraber Hyundai ile beraber test onayını değerlendirmeye başlayacak. Özel araç sektörünün büyümesi için "elverişli bir ortam" yaratmak amacıyla bakanlık, testlerde iki kişiden fazla olmamak kaydıyla bu araçların test sürüşü ile ilgili düzenlemelerini resmen rahatlattı.

Bu yılın başlarında, bağlantılı arabalar üreticisi Harman International Industries'i satın alan Samsung, hem IoT hem de otonom arabalar platformunda varlık göstereceğini daha önce açıklamıştı.  Samsung, Güney Kore hükümetinin izin açıklamasından sonra bu alanındaki planları hakkında bir açıklama yapmadı.

Resmi olarak izin almayı başaran Samsung, sürücüsüz araba teknolojisinde adımlar atmak isteyen Apple, BlackBerry, Google, Lyft, Nvidia ve Uber gibi şirketlerin arasına da katılmış oldu.

2016'da Başına Gelmedik Kalmayan Samsung, Otomotiv Sektörüne Geçiş Yapıyor

YORUMLAR