Güney Kore'de iPhone 6, Samsung Galaxy S6 Karşısında Sarsıldı

Güney Kore'de iPhone 6, Samsung Galaxy S6 Karşısında Sarsıldı

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satışlarında önemli bir gerileme var. Mart ayının 3’üncü haftasından bu yana iPhone satışları geriliyor. Nisan ayının ortalarında çıkan Samsung Galaxy S6 Edge şu anda piyasada lider konumda.

Atlas Researh pazar araştırmaları şirketi Samsung daha piyasaya çıkmadan akılı telefon pazarında bir durgunluk yaşandığını açıkladı. Araştırma şirketine göre Samsung Galaxy S6 reklamlarının ve sızıntı haberlerinin internette yayılmasıyla beraber telefon alımları yüzde 50 azaldı.

Bunun en büyük darbesini Apple iPhone 6 serisi yaşamışa benziyor. Aşağıdaki tablo gittikçe gerileyen iPhone satışlarının Kore’deki oranını gösteriyor. Rakamlar sadece Güney Kore’yi bağlayan rakamlar ancak Asya’nın pek çok bölgesinde aynı oranın yaşandığı konuşuluyor. Çin hariç, Asya’nın pek çok bölgesinde aynı oranın yaşandığı düşünülüyor.

Ürün Adı

Mart 3. Hafta

4.Hft

5.Hft

Nisan 1. Hafta

2.Hft

iPhone6-6 Plus

65018

57328

48544

36726

35003

Samsung Galaxy S6 Edge

 

79586

Öte yandan, Tüketiciler Galaxy S6 Edge ve iPhone 6 Plus Arasında Kararsız Kaldılar haberimizde piyasada bir durgunluk ve karışıklık olduğunu haber vermiştik. Güney Kore, Samsung’un vatanı olduğu için yukarıda verilen bilgiler çok da küresel pazarı bağlamıyor olabilir. Ancak yine de iPhone açısından ciddiyet arz ettiği kesin. Çünkü bu ülkede iPhone, pazarın yarısını rakibine kaptırmış görünüyor.

Samsung Orta Sınıf Telefonlara Gaz Verdi: İşte İncecik Galaxy A8

Samsung Galaxy S6 Edge, iPhone 6'dan Pahalıya Üretiliyor

Samsung Galaxy S6 Serisinin Pilini Değiştirmek Kaça Mal Oluyor?

YORUMLAR