Güvenliğinizi Sağlamak İçin Antika Yöntemleri Unutun, Profesyonelleri Dinleyin

Güvenliğinizi Sağlamak İçin Antika Yöntemleri Unutun, Profesyonelleri Dinleyin

Kişisel güvenliğimizi sağlamak için babadan kalma yöntemlerden uzaklaşmak gerekiyor. Yapılan bir araştırma kişisel güvenliğimiz için bunu tavsiye ediyor.

Teknolojinin hızla yayılmasıyla beraber kişisel verilerimizin güvenliğini sağlamak da bir sorun teşkil etmeye başladı. Geleneksel yöntemleri bırakmanın daha sağlıklı olacağı ifade ediliyor.

Yapılan bir araştırmaya göre kötücül yazılımlar, siber saldırılar, bilgisayarları tarayan yazılımlar yapan kuruluşlar son iki seneye oranla yüzde 150 artmış durumda. Bu noktada hala geleneksel yöntemlerle bilgisayarlarımızı korumaya çalışmak son derece yetersiz kalabiliyor. Geçen hafta yapılan Güvenlik ve Gizlilik Sempozyumu’nda bu konu ele alındı. Kullanıcıların kişisel bilgilerini ve cihazlarını güvenli tutabilmek için uyguladıkları yöntemler tartışıldı ve yeni çözümler önerildi.

Sempozyumda geleneksel güvenlik yöntemlerinin artan tehditlere karşı bir önlem üretmekte zayıf kaldıkları saptandı. Etrafımızda bulunan tehditlerin çoğalması ve çeşitlenmesi kullanıcıların yeni yöntemleri kullanmasını zorunlu kılıyor.

Yapılan değerlendirmelerde “klişe” olarak tabir edilen güvenlik yöntemleri yerine, daha “profesyonel” önlemler alınması gerektiğine yukarıdaki gibi bir şablonla açıklık getiriliyor. Babadan kalma yöntemlerden vazgeçmenin gelecek tehlikelere karşı kullanıcıları daha güvenli kılacağı açıkça ifade ediliyor.

Android Telefonların Güvenliği Comodo Savungan'a Emanet

Kaspersky'de Skandal İddia, Gizlice Malware mı Yapıyorlar?

Çinli Siber Korsanlar ABD'nin Tüm Kamu Kuruluşlarına Sızdı

YORUMLAR