Güvenlik Firmaları Internet Explorer Kullanıcılarına Google Chrome'u Öneriyor

Güvenlik Firmaları Internet Explorer Kullanıcılarına Google Chrome'u Öneriyor

Microsoft zaten daha önce Internet Explorer 8 ve daha önceki sürümlerde bulunan bir güvenlik açığı nedeniyle bilgisayarınıza saldıran bir siber korsanın sisteminizin kontrolünü eline geçirebileceğiyle ilgili bir açıklama yapmıştı. Bu nedenle Internet Explorer'ın eski versiyonlarını kullanan kullanıcılarının bir an önce Internet Explorer sürümlerini güncelleyerek daha güvenilir sürümler olarak nitelendirilen IE 9 veya IE 10 kullanmaları konusunda uyarmıştı.

Gelin görün ki Windows XP kullanıcılarının Internet Explorer 8 sürümünü daha sonraki bir versiyona güncellemek gibi bir şansları bulunmuyor ve bu noktada Windows XP kullanıcıları için yapılabilecek en iyi şey farklı bir tarayıcı kullanmak olacak.

Güvenlik firması Avast konuyla ilgili kullanıcıların eski Internet Explorer sürümlerini bir kenara bırakarak Google Chrome kullanmalarını öneriyor. Düşünüldüğü zaman üçüncü şahıs olarak bir anti-virüs üretici firmanın kullanıcıları farklı bir tarayıcı kullanmaya teşvik etmeleri çokta yeni bir şey olmasa da, Internet Explorer'ın eski sürümlerinin gerçekten de güvenlik konusunda zayıf olduğu dünya üzerinde bilinen bir gerçek.

Avast tarafından ayrıca konuyla ilgili "Kullanıcılarımızın tarayıcılarını Google Chrome gibi çok daha güvenilir bir tarayıcı ile değiştirmelerini tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda Google Chrome, Internet Explorer 8'e nazaran çok daha hızlı ve kullanıcılara HTML 5 desteği de sunmakta" açıklamasını yaptı.

Tamindir üzerinden Google Chrome'un son sürümünü veya Internet Explorer 9 ve Internet Explorer 10 önizleme sürümlerini ücretsiz ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Facebook Messenger'ın Yeni Özelliğiyle Tanışmaya Hazır mısınız?

YORUMLAR