Hacker Grubu Anonymous Terör Örgütü IŞİD'e Savaş Açtı

Hacker Grubu Anonymous Terör Örgütü IŞİD'e Savaş Açtı

Fransa'nın başkenti Paris'te yaşanan saldırılarla birlikte hayatını kaybeden 132 kişiden sonra büyük ve ünlü hacker grubu Anonymous, IŞİD'e savaş açtı. Pazar günü yayınladıkları video ile IŞİD'e savaş açtığını duyuran grup daha önce de bu tip büyük çaplı saldırılar ile düşmanlarına göz dağı vermeyi başarmıştı.

Yayınlanan videoda siber saldırılar yapacakları ve asla durmayacaklarını dile getiren grup, internetteki bazı haberlere göre çoktan işe koyulmuş. IŞİD ile bağlantısı olduğu düşünülen internet sitelerini hackleyerek kapatan grup, videolarında cesur oldukları kadar tehditkar mesajlar vermeyi de unutmamış. Fransız halkının IŞİD'den daha büyük ve güçlü olduğunu dile getiren grup, yapılan bu saldırıların karşılıksız kalmayacağını söylüyor.

Paris'te yapılan saldırıları üstlenen IŞİD bir anda tüm Dünya'nın dikkatini üstüne çekerken, tek savaş açan elbette Anonymous hacker grubu değil.

Twitter hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile duyurularını yapan Anonymous'un bu savaşta ne denli işler yapabileceğini kestirmek zor fakat her şeyin internette döndüğü çağımızda IŞİD'e büyük zarar verebilecekleri de bir gerçek. Yine de yapılacak olan bu siber saldırılar Paris'te yaşamını yitiren 132 kişinin yerini tutamayacak.

Amaçları farklı olan 2 grubun ilk karşılaşması da bu değil. Yaklaşık bir yıldır birbirleri ile online olarak didişen bu iki gruptan Anonymous, bu sefer resmi olarak savaş açtı ve yaptıklarından dolayı IŞİD'i cezalandıracağını dile getirdi. Önümüzdeki günlerde Anonymous'un neler yapacağını hep birlikte göreceğiz. Haberle ilgili detaylar ortaya çıktıkça ziyaretçilerimiz ile paylaşmaya devam edeceğiz. Anonymous'un yayınladığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

YORUMLAR