Hackerlar 11 Eylül Saldırısını İfşa Etmekle Tehdit Ediyor!

Hackerlar-11-eylul-sadirisini-ifsa-etmekle-tehdit

The Dark Overlord isimli hacker grubu, 11 Eylül saldırıları ile ilgili gizli belgeleri ele geçirdiklerini ve eğer istedikleri bitcoin ödenmezse ele geçirilen gizli belgeleri internete sızdıracaklarını açıklayarak tehditte bulundu.

11 Eylül saldırıları ile ilgili hükümetin bu saldırıları gerçekleştirmede payı olduğu konusunda pek çok komplo teorisinde bulunuldu. The Dark Overlord isimli hacker grubu da bu komplo teorilerinden faydalanarak para kazanmaya çalışıyor gibi gözüküyor.

Sigorta şirketlerinden ve FBI'dan sızdırdıkları iddia edilen yaklaşık 18.000 tane gizli belgenin(10 GB veri) sızdırıldığını ve bu belgelerin şifreli bir şekilde Pastebin sitesine herkesin görebileceği bir şekilde yüklendiğini söylüyorlar. Eğer istedikleri miktarda bitcoin hesaplarına aktarılmazsa bu dosyanın şifresini paylaşmakla tehdit ediyorlar.

Hacklediği iddia edilen sigorta şirketlerinden biri olan Hiscox Group tarafından yapılan açıklamada 9/11 olayları ile ilgili dava verilerinin, çalıştıkları hukuk bürosundan sızdırılmış olabileceği açıklandı. "Hukuk bürolarının sistemleri Hiscox altyapısında değildi. Hiscox'un kendi sistemleri bu olaydan etkilenmemiştir." açıklamasında bulunuldu.