Hackerlar Kredi Kart Detaylarına 6 Saniyede Ulaşabiliyorlar

Hackerlar Kredi Kart Detaylarına 6 Saniyede Ulaşabiliyorlar

Eğer şimdiye kadar internet üzerinden kredi kartınızı kullanıp alışveriş yaptıysanız, içinize kurt düşürecek bir haberimiz var. Dolandırıcılar artık yeni bir yöntemle banka bilgilerinizi 6 saniyede ele geçirebiliyorlar.

İngiltere’de bir üniversitede yapılan güvenlik araştırması kredi kartlarının güvenlik algoritmasında bir açık keşfetti. Hackerlar aynı kredi kartının farklı web sitelerinde kullanılması haline CVC numarasını takip edebiliyor ve tüm banka hesap bilgilerinize ulaşabiliyorlar. Hackerların geliştirdiği yeni bir yazılım aracı tüm bu karmaşıkmış ve yapılamazmış gibi görünen işlemi 6 saniyede yapabiliyor. Sistemin nasıl çalıştığına dair çekilmiş videosu;

Bu yazılım kiti farklı alışveriş sitelerinde kullanılan kredi kartlarının CVC numarasının bulunmasına yardımcı oluyor. Bu yöntemle geçtiğimiz ay ABD’de sadece tek bankanın internet şubesinden 20 bine yakın kredi kartına ulaşıldığı saptanmış. Bu kartların hepsinin VISA eko sistemine dahil olması da ilgi çekici. Kullanılan yazılım aracı başka bir kredi kartı şirketini “şimdilik” tehdit etmiyor gibi görünüyor. 

YORUMLAR