Hackerlar Pokemon Go'dan Prim Yapmanın Yolunu Buldu

Hackerlar Pokemon Go'dan Prim Yapmanın Yolunu Buldu

Daha önce size OurMine adı verilen hacker grubundan bahsetmiştik. Dünyanın en büyük şirketlerinin CEO'larını (Twitter'dan Jack Dorsey, Google'dan Sundar Pichai) hackleyen grup son olarak Pokemon Go'dan da nasıl prim yapacağının yolunu buldu.

Pokemon Go oyuncularının günlerdir oyuna girememesine sebep olan DDoS saldırılarının arkasından OurMine çıktı. Teknoloji basınının önemli figürlerinden TechCrunch'ın haberine göre, kendilerinden üç kişilik genç bir grup olarak bahseden OurMine'ın dışında, oyunu girilemez hale getiren bir grup daha var. PoodleCorp adı verilen bu grupta DDoS saldırılarını üstleniyor ve adını duyurmaya çalışıyor. Peki bu durumun onlara katkısı ne? Niantic bu sorunlarla nasıl başa çıkar? 

Az önce de dile getirdiğim gibi, hackerların asıl amacı sansasyonel eylemlerle adlarını duyurmaktır. Pokemon Go'da dünyayı kasıp kavuran oyunların başında geldiğinden, yarattıkları sorunları üstlenerek prim yapmaya çalışıyorlar. Niantic ise geçtiğimiz günlerde 27 ülkede daha oyunu resmi olarak çıkardı. Bu sıkıntılara bir an önce çare bulmazsa yüzbinleri bulan oyuncu kayıpları yaşayabilir. 

Bütün Pokémon'ları Yakalamak İçin İşinden İstifa Etti

Türkiye'nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi

YORUMLAR