Hackerlar Starbucks'ın Mobil Müşterilerini Soydular

Hackerlar Starbucks'ın Mobil Müşterilerini Soydular

Hem ülkemizde hem de dünya genelinde müşterilerine sunduğu kaliteli hizmet ve leziz kahveler ile popüler olan Starbucks'ın müşterileri mobil uygulama üzerinden dolandırıldı. Sadece Starbucks'a özel olmayan mobil uygulamaya kredi kartı bağlama özelliği, hackerların ilgi alanına girerek bu yöntemle para kazanmalarını sağlıyor.

Girmedikleri delik kalmayan hackerlar, artık mobil uygulamalar üzerinden kullanıcıların sağlamış olduğu kredi kartı verilerini kullanarak dolandırıcılık yapmaya başladı. Reddit üzerinde geçen bir konuda, bazı Starbucks kullanıcılarının resmi Starbucks mobil uygulamasına bağlı olan kredi kartlarından harcamalar olduğunu farketti. Herhangi bir alışveriş yapmamasına rağmen, faturalandırılan kullanıcılar durum ile ilgili bilgi almak için Starbucks'a gittiklerinde hacklendikleri ortaya çıktı.

Hackerlar tarafından nasıl hacklendiği hakkında henüz bir yol bulunmamış olmasına rağmen, hackerların brute force yöntemi ile kullanıcı adı ve şifre kombinasyonları deneyerek kullanıcı bilgilerine erişebildiği yönünde söylentiler var.

Starbucks'ın yurt dışı şubelerinde popüler olan mobil uygulama üzerinden ödeme yapma yöntemini kullanıyorsanız, sahip olduğunuz hesap üzerindeki kredi kartı linkinizi bir süreliğine kaldırmanız yararınıza olabilir. Alternatif olarak hesabınızın şifresini çok daha karmaşık ve bulunması zor yaparak da güvenli bir çözüm bulabilirsiniz.

Hacklenmelerine rağmen çok büyük miktarda dolandırılmayan kullanıcılartan bir tanesi hackerlara yakşalık 150 dolar kaptırırken, diğer şikayetçi olan kullanıcı 25 - 30 dolar divarında para kaybetti.

Microsoft'tan Kafalarda Soru İşareti Uyandıran Windows 10 Bedava Olacak Açıklaması Geldi

YORUMLAR