Hackerlar Yılbaşında Steam ve Minecraft'a Saldıracak

Hackerlar Yılbaşında Steam ve Minecraft'a Saldıracak

Geçtiğimiz yılbaşı arifesinde Lizard Squad adlı grup tarafından hacklenen Xbox Live  ve PSN sunucularından sonra 2016'ya az kala yeni bir hack olayı açığa çıktı. Yılbaşı tatilini oyun oynayarak geçirmek isteyenlere kötü bir sürpriz yapmak isteyen hackerlar, yılbaşında Steam ve Minecraft hedef alacağını açıkladı.

SkidNP isimli hacker grubunun yaptığı açıklamaya göre yılbaşı gecesi Minecraft ve Steam sunucularına saldırı gerçekleştirerek, sunucuların çökmesini sağlayacaklar. Fakat işin garip yanı ise grup bunu oyuncuların oynamasına engel olmak için değil, aksine Microsoft, Valve ve Sony gibi şirketlerin sunucularını korumak adına daha fazla önlem alması için yapacağını belirtti. Elbette böyle bir olay gerçekleşmeden bunun gerçek olup olmayacağını bilemeyiz. Tabi nedenini de kestirmek zor ama eğer söz verdikleri gibi saldırıları gerçekleştirirlerse milyonlarca oyuncunun bu durumdan etkilenmesi söz konusu.

SkidNP dışında Phantom Squad adlı bir diğer grupta yine yılbaşı gecesinde PlayStation Network ve Xbox Live sunucularına saldıracak. Sunuculara aşırı yük bindirerek çökertmeye çalışacak olup başarılı olursa bu durumda yine binlerce oyuncu mağdur olacak.

Eğer yılbaşında oyun oynama planlarınız varsa ve hackerlar hedeflerine ulaşırsa malesef oyun oynayamayabilirsiniz. Fakat bu şu an için sadece bir ihtimal.

Sizde hacker grupları yılbaşı gecesi dedikleri şekikde Steam, Minecraft, PlayStation Network ve Xbox Live'i hackleyebilirler mi?

YORUMLAR