Hackerler, Çaldıkları Instagram Hesaplarını Satışa Sundu!

Hackerler, Çaldıkları Instagram Hesaplarını Satışa Sundu!

Instagram’ın en çok takipçiye sahip olan kullanıcısı Selena Gomez, geçtiğimiz günlerde hesabını çaldırmıştı ve hesabından Justin Bieber'ın uygunsuz fotoğrafları yayınlanmıştı. Selena Gomez hesabını geri aldı fakat pek çok ünlünün Instagram hesapları bir güvenlik hatasıyla nedeniyle çalındı. Hatta Hacker'lar çaldıkları hesapları internette başkalarına sattı.

Instagram’ın pek çok farklı mobil uygulama ile bağlantısı bulunuyor. Kullanıcılardan bir başka uygulamadan Instagram’a içerik aktarabilmesi için kullanılan kodlarda, geçtiğimiz günlerde önemli bir açık yer alıyordu. Hackerlar da fazla takipçisi olan kullanıcılara bu açık sayesinde erişti. Pek çok kullanıcının telefon numarası ve e-posta adresi bu açık yüzünden hackerların eline geçti. Ayrıca çaldıkları Instagram hesaplarını 10 dolardan satan hackerlerın, en az 500 dolar kazandığı belirtildi.

Instagram tarafından yapılan açıklamaya göre otomatik bir sistem, saat başına 1 milyon hesap çalabilir. Instagram ise çalınan hesapları 12 saat sonrasına kadar ne yazık ki kapatamaz. İşte bu şekilde ortalama 6 milyon hesaba erişildiği düşünülüyordu. Fakat güvenlik açığının kapatılması uzun sürmedi ve hackerlar yakalandı. Ayrıca Instagram, bilgileri çalınan isimleri açıklamamayı tercih etti.

Instagram Hikayeleri Web'e Geliyor

Selena Gomez'in Instagram Hesabı Hacklendi, Justin Bieber'ın Uygunsuz Fotoğrafları Ortaya Çıktı!

YORUMLAR