Hacking Team Adıyla Tanınan Ünlü Casus Yazılımcı Grup Hacklendi!

Hacking Team Adıyla Tanınan Ünlü Casus Yazılımcı Grup Hacklendi!

Hacking Team, bu kez hack’leyen değil hack’lenen taraf oldu. Küresel olarak hükümetler ve emniyet teşkilatları için internet izleme ve saldırı hizmetleri veren Hacking Team, siber saldırıya uğradı.

İtalya merkezli Hacking Team’in henüz kim tarafından saldırıya uğradığını bilinmiyor. Dün gece saatlerinden itibaren kimliği henüz açıklanmayan hacker’lar tarafından Hacking Team’e ait 400 GB’lık veri sızdırıldı. Kısaca avcı oldu av oldu ya da belki de ava giderken avlandı. Olay tamamen bir sır perdesi olarak kaldı.

Hacking Team sadece siber saldırıya uğramakla kalmadı, gruba ait olduğu iddia edilen dahili dokümanlar, kaynak kodları, müşterilerin e-posta iletişim bilgileri ve şifreleri internette Torrent dosyası olarak kamuoyuyla paylaşıldı. Ayrıca yine hack’lenerek ele geçirilen Twitter hesaplarından da bu bilgiler sosyal medyaya sızdırıldı.

Meraklısına Hacking Team hakkında bilgi:

Hacking Team, interneti izleme aracını ticarileştirerek hükümetlere satan, Türk Hükümeti’nin de müşterisi olduğu iddia edilen bir şirket. Bu nedenle düşünce kuruluşları ve internet kullanıcıları tarafından sıklıkla eleştiriliyor ve baskıcı rejimlere destek olduğu gerekçesiyle, tehlikeli bir kuruluş olarak tanımlanıyor. Hacking Team, Da Vinci adı verilen izleme aracıyla, emniyet kuruluşlarının vatandaşlardan NSA‘in sızdırdığından yığınlarca kat daha fazla bilgi toplamasına destek veriyor ve karşılığında hükümetlerden milyonlarca dolar para alıyor.

Buyrun bu da Hacking Team’in resmi reklamı.

Twitter'da DM Virüsü Alarmı! Linklere Sakın Tıklamayın!

Google, Adobe Reader'ın Windows Üzerinde 15 Tehlikeli Açığını Saptadı

oogle’un Evlerimizi Dinlediği İddiası Ortalığı Karıştırdı

YORUMLAR