Hacking Team'den Sızdırılan Dosyalar Yazılım Dünyasını Dehşete Düşürdü

Hacking Team’den sızdırılan 400 GB bilginin içinde Android, iOS, Linux ve Windows’un nasıl izlenebileceğinin detayları bulundu.

Hacking Team'den Sızdırılan Dosyalar Yazılım Dünyasını Dehşete Düşürdü

Hükümetler için casus yazılımlar yazan Hacking Team’e yapılan saldırıyla çalınan 400 GB bilginin içinde Android, iOS, Linux ve Windows’a nasıl müdahale yapılacağı konusunda çok önemli bilgilere rastlandı.

Dün yayınladığımız Hacking Team Adıyla Tanınan Ünlü Casus Yazılımcı Grup Hacklendi! haberimizde, küresel olarak hükümetler ve emniyet teşkilatları için internet izleme ve saldırı hizmetleri veren Hacking Team’in başına gelenleri paylaşmıştık. Şirketin sızdırılan bilgileri arasında Android, iOS, Linux ve Windows işletim sistemlerine kolaylık nasıl yazılımlar yerleştirdiği ve bunlardan gelen bilgileri doğrudan müşterisi olan hükümetlere ilettiğinin bilgileri de yayınlandı.

Sadece işletim sistemlerinin değil Adobe Flash oynatıcılarının, çeşitli medya çalarların da içine sızdığı gözlemlenen Hacking Team’in, sayfalar dolusu bu çeşit malware yerleştirme tekniklerini anlatan dosyaları da açığa çıkarılmış oldu. Hacking Team dokümantasyonları bildiğimiz ve günlük yaşamda kullandığımız önemli yazılımların nasıl birer takip mekanizması haline getirildiğini net bir biçimde gözler önüne seriyor.

Saldırıdan 2 gün sonra ortaya çıkan bu detaylar, sızdırılan 400 GB’lık bilginin henüz çok küçük bir parçası. Daha pek çok kullanıcı takip ve dinleme yönteminin açığa çıkarılacağı düşünülüyor.

Google Hakkında Çok Ağır İddialar Var, Doğruysa Dünya Bir Skandal ile Karşı Karşıya

Twitter'da DM Virüsü Alarmı! Linklere Sakın Tıklamayın!

YORUMLAR