Hacklenmesi Mümkün Olamayan Bir Windows 10 Sürümü Yapıldı

Hacklenmesi Mümkün Olamayan Bir Windows 10 Sürümü Yapıldı

İsrailli bir güvenlik şirketi siber saldırılara dayanıklı bir Windows 10 geliştirdi. Şirket, Microsoft Windows 10’un aslında böyle olması gerekiyor dedi.

İsrailli güvenlik yazılımları ve sistemleri firması siber saldırı geçirmeyen bir Windows 10 sürümü kodladı. Şirkete göre Windows 10 aslında kendi yaptıkları gibi bir sistem olmalıymış. İsrailli güvenlik firması Morphisec, Microsoft’un Windows 10 işletim sisteminin askeri amaçlarla da kullanıldığını ancak açıkları yüzünden her zaman tehlike yaratma potansiyeli olduğunu hatırlattı.

Morphisec Windows altyapısında “random” adresleme yöntemi uygulayarak hiçbir uygulamanın bellekte belli adreslerden çalışmamasını sağladı. Böylelikle devamlı adres değiştiren uygulamaların takibi ve rutin işleyişi siber korsanlar tarafından saptanamıyor. Bu durumda sisteme girmek de mümkün olamıyor.

Morphisec’in yazdığı Windows 10 sürümü şimdilik kullanıcılara açık değil. İsrail’de bulunan Deutche Telekom firması sistemin testlerinin yapıldığını ve yüzde 100 siber saldırılara karşı dayanıklı olduğunun bu testler sonucu kanıtlandığını açıkladı.

Bu ürünün satışa çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil. Ancak Windows 10’un daha güvenilir olabilmesi için yeterli altyapıyı sağladığı kesinleşmiş durumda. Microsoft’un bu projede yer almıyor olması ürünün satış ve dağıtımında bir sıkıntı yaratabilir.

Windows 10 Hello Güvenlik Uygulaması Bazı Bilgisayarlarda Asla Çalışmayacak

Windows 10 Uyumlu Antivirüs Programları

Ne Önlem Alırsanız Alın Windows 10 Uzak Sunuculara Veri Aktarmaya Devam Ediyor

YORUMLAR