Hackerler Sadece Telefon Numaranızdan Bütün Günlük Hareketlerinizi Takip Edebiliyor

Hackerler Sadece Telefon Numaranızdan Bütün Günlük Hareketlerinizi Takip Edebiliyor

Aklınıza gelen bütün o karmaşık hacker numaralarını bir tarafa bırakın: Telefon numaranızı bilen bir hacker tüm bilgilerinize çok kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Amerika'da yayınlanan bir programda ise bunun ne kadar kolay olduğu, canlı yayında gösterildi. 

Güvenlik uzmanları, akıllı telefonlarda yer alan bilgilere ulaşmanın düşündüğümüzden çok daha kolay olduğunu söyledi ve ABD'li bir kongre üyesinin telefonuna ulaşmayı başardı. Amerika'da yayın yapan "60 Minutes" isimli programa konuşan Alman bilgisayar mühendisi Karsten Nohl, hackerların telefonunuzdaki tüm bilgilere ulaşmak için sadece telefon numaranıza sahip olmasının yeterli olduğunu söyledi.

Telefon numarası üzerinden eriştikleri bir telefonla birlikte, hackerlerin cihazın kullanıcısına dair çok farklı bilgiler edinebildiklerini söyleyen Nohl: "Böylece nerede olduğunuza, iş yerinizin adresine, telefondan kimi aradığınıza, onunla ne konuştuğunuza ve gönderdiğiniz mesajlara ulaşabiliyoruz." dedi. Bunun üzerine Amerikan Kongresi'nin Kaliforniya Temsilcisi Ted Lieu, kendi telefonuna erişilmesi için gönüllü oldu. Böylece hackerlar çok kısa bir sürede bir kongre üyesinin telefonuna nasıl erişebildiklerini de gösterdiler ve onun bir telefon konuşmasını kaydetmeyi başardılar.

Hackerlar tarafından yapılan bir başka açıklama ise daha ciddiydi:"Kongre üyesinin yapacağı telefon seçimi, pin kodu, yükleyeceği ya da yüklemeyeceği uygulamalar sonucu etkilemeyecek. Çünkü biz direkt olarak operatörler üzerinden erişim olanağı buluyoruz." Ürkütücü değil mi?

Karanlık İnternetin Patronu Genç Hacker Hapis Cezasından Kıl Payıyla Kurtuldu

Danimarka Kendi Resmi Hacker Ordusunu Kuruyor

FBI, Otomobillerin Hacklenmeye Karşı Savunmasız Olması Konusunda Uyarıda Bulundu

YORUMLAR