Hacknet, Humble Bundle Üzerinde Ücretsiz!

Hacknet Ücretsiz

Kar amacı gütmeyen yardım kuruluşlarına kaynak sağlamak adına çeşitli oyun indirimleri yapan Humble Bundle, yeni paketlerini tanıtmak için Steam üzerinde 18,50TL fiyat etiketiyle satılan Hacknet isimli oyunu ücretsiz olarak oyuncularla buluşturma kararı aldı.

2010 yılında kurulan Humble Bundle, kar amacı gütmeyen yardım kuruluşlarına oyun satışları yaparak, yeni kaynaklar bulmak amacıyla faaliyete geçmişti. Yaptığı indirimlerle önemli bir kitle yakalamayı başaran internet sitesi, özellikle ücretsiz olarak verdiği oyunlarla daha büyük bir kitleye ulaşmayı başarmıştı. Bugün yapılan açıklamayla Humble Bundle’da bir başka oyunun daha ücretsiz olarak dağıtıldığı duyuruldu.

Terminal tabanlı bir bilgisayar korsanlığı oyunu olarak karşımıza çıkan Hacknet, simülasyon türüne getirdiği farklı bakış açısıyla oldukça beğenilmişti. Steam üzerinde binlerce oyuncu tarafından satın alınan yapım, bugün itibarıyla Humble Bundle üzerinde ücretsiz oldu. İnternet sitesi, yaptığı açıklamayla birlikte oyunu iki günlük süreç içerisinde hesaplarına ekleyen oyuncuların, bundan böyle Hacknet’i ücretsiz olarak oynayabileceklerini söyledi.

Oyunu ücretsiz olarak almak için ise öncelikle bu adrese tıklamanız gerekli. Ardından varsa hesabınızla giriş yapmalı, yoksa yeni bir hesap oluşturmalısınız. Giriş yapma işleminden sonra, sağ taraftaki oyun logosunun altındaki "FREE" tuşuna tıklayın. Oyun sepetinize eklendikten sonra yeşil "CHECKOUT" tuşuna tıklayın. Açılan küçük pencerede e-posta adresinizi girin ve sonrasında "Get it for free!" tuşun a tıklayın. Şimdi yapmanız gereken şey e-posta adresinizi kontrol etmek ve Humble Bundle'dan gelen e-postayı açmak. E-posta içindeki oyun görseline tıkladığınızda açılan sayfayı aşağı doğru kaydırın ve "Redeem your Steam Key" tuşuna tıklayın.