Haftanın En Çok Satan Oyunu Devil May Cry Oldu

Haftanın en çok satan oyun ünvanını; FIFA 13, Black Ops 2 gibi rakiplerinin arasından sıyrılan Devil May Cry elde etti.

Haftanın En Çok Satan Oyunu Devil May Cry Oldu

Capcom ve Ninja Theory tarafından geliştirilen Devil May Cry, yaptığı köklü değişikliklerden dolayı serinin hayranları tarafından ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Ancak görünen o ki hayranlar oyunun çıkışıyla beraber biraz yumuşamaya başlamış. Çünkü oyun geçtiğimiz hafta Birşelik Krallık’ta en çok satan oyun ünvanını elde etti. 

FIFA 13, Black Ops 2, Far Cry 3 gibi rakiplerinden sıyrılarak birincilik koltuğuna oturan Devil May Cry, çıkış haftasında zirveye yerleşecek satış başarısını gösterdi. Fakat Devil May Cry, serinin önceki oyunlarının çıkış haftası başarısını yakalayamadı. İlk haftasında önceki Devil May Cry oyunları kadar satış adedine ulaşamadı.

Gene de zirveyi bu haftalık eline alan Devil May Cry, bu kadar olumsuzluğa rağmen başarılı bir iş çıkardı. Oyun hakkındaki eleştirilerimizi Devil May Cry İncelemesi yazımızdan okuyabilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta haftanın en çok satan 10 oyunu arasında ikinci sırayı FIFA 13, üçüncü sırayı Black Ops 2 alıyor. Far Cry 3 ise iki sıra gerileyerek 4. Sıraya düşüyor.

Yarış klasiği Need for Speed: Most Wanted, 5. sıradaki yerini korumayı başarıyor.

Bir parti oyunu olan Just Dance 4 altıncı sırada kendine yer bulurken Football Manager 2013 yedinci sıraya yerleşiyor.

Haftanın en büyük düşüşüyse Hitman Absolution’dan geliyor. 4 sıra gerileyen gizlilik oyunu Hitman kendini sekizinci sırada buluyor. 2011 yılında çıkan Skyrim ise büyük bir başarı göstererek dokuzuncu sırada kendine yer açıyor.

Son olarak da kısa bir aranın ardından tekrar listeye giren, bir başka Ubisoft oyunu Assassin’s Creed 3 onuncu sıraya kapak atıyor.

Önceki haftadan farklı olarak listeden düşen oyunlarsa Halo 4 ve LEGO Lord of the Rings oluyor.

En İyi Açık Dünya Oyunları

YORUMLAR