Haftanın iOS Oyunu: Age of Sparta

Haftanın iOS Oyunu: Age of Sparta

Merhaba Tamindir takipçileri, her hafta olduğu gibi bu hafta da size güzel bir oyun tavsiyemiz var. Haftanın iOS oyunu köşlemizde bu hafta Age of Sparta adlı başarılı strateji oyunu yer alıyor. Yayınladığı birbirinden güzel mobil oyunlarla tanıdığımız Gameloft'un geliştirlmiş olduğu bu yeni strateji oyunu bizi fantastik bir hikayeye konuk ediyor. Age of Sparta'da Antik Yunan dönemine yolculuk ediyoruz ve Sparta ordularını kontrol ederek Yunanistan'ı kurtarmaya çalışıyoruz. Oyunda herşey Pers imparatoru Xerxes'in Yunanistan'a gözlerini dikmesiyle başlıyor. Bu toprakları işgal etmek için acımasız ordularını Yunanistan'a saldırmak için harekete geçiren Xerxes'i durdurabilmek için sadece Spartalılar gönüllü oluyor. Neyse ki Spartalılar tek başlarına değiller, onlara bu kahramanca mücadelelerinde Olimpos tanrıları ve mitolojik yaratıklar da yardımcı oluyor.

Age of Sparta'da kendi şehrinizi kurarak onu görkemli anıtlarla kuşatabilir, kışla inşa ederek askerlerinizi yetiştirebilir, tapınaklar aracılığıyla tanrıların takdirini kazanabilir ve onların güçlerinden yararlanabilirsiniz. Çok oyunculu altyapıya sahip olan oyunda diğer oyuncularla sohbet edebiliyor ve ittifaklar da kurabiliyorsunuz.

Age of Sparta'yı bu bağlantıyı kullanarak iPhone telefonlarınıza veya iPad tabletlerinize ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

Ayın En İyi iOS Oyunları (Şubat 2015)

YORUMLAR