Haftanın iOS Oyunu: Alien Creeps TD

Haftanın iOS Oyunu: Alien Creeps TD

Alien Creeps TD kule savunma oyunları kategorisinde yer alan başarılı bir yapım. En güzel yanı da hem iPad’e hem de iPhone’a ücretsiz olarak indirilebiliyor olması. Klasik kule savunma oyunu dinamiklerini aynen devam ettiren Alien Creeps TD’de, adından da anlaşılacağı gibi uzaylılar konu alınıyor.

İnsanlar ve uzaylılar arasında başlayan amansız bir mücadeleye tanık olduğumuz oyunda dünyamızı kurtarmaya çalışıyoruz. Göz alıcı grafikler ve animasyonlarla zenginleştirilen oyunda çok sayıda birimi kontrol ederek düşmanları alt etmeye çalışıyoruz.

Kule savunma oyunlarının büyük çoğunluğunda denk geldiğimiz „farklı birime farklı saldırı“ mantığı bu oyunda da aynen devam ettiriliyor. Bazı uzaylı birimleri özel yeteneklere sahipler ve bu sebeple spesifik saldırı metodları kullanmamız gerekiyor. Örneğin bazı uzaylılar sadece lazer kulesiyle yok edilebiliyor.

İlk bölümler daha çok ısınma ve alışma havasında ilerliyor. Birkaç bölüm sonra ise hem saldırıların niteliği artıyor hem de kullanabileceğimiz kule tipleri fazlalaşıyor. Akılcı bir tasarım tekniği kullanarak tüm saldırılardan alnımızın akıyla çıkabiliyoruz. Fakat bazı durumlarda sahip olduğumuz birimler yetersiz kalabiliyor. Bu gibi durumlarda kullanacağımız özel güçler hayat kurtarıcı olabilir.

Kule savunma kategorisinden hoşlanıyorsanız ve bu kategoride deneyebileceğiniz kaliteli ve ücretsiz bir oyun arıyorsanız Alien Creeps TD beklentilerinizi büyük ölçüde karşılayacaktır.

YORUMLAR