Haftanın iOS Oyunu: Blood & Glory: Immortals

Haftanın iOS Oyunu: Blood & Glory: Immortals

Her hafta olduğu gibi bu hafta yine bomba gibi bir oyunla karşınızdayız. iOS platformunda yer alan en iyi ve en yeni oyunları incelediğimiz "Haftanın En İyi iOS Oyunları" köşemizin bu haftaki konuğu hepimizin çok yakından bildiği fakat bu versiyonuyla bambaşka bir oyun konsepti sunan Blood & Glory: Immortals.

Daha önceki Blood & Glory serilerinde gladyatörlerin şiddet dolu arena mücadelelerine konuk olmuştuk. Bu versiyonda ise daha çok bir RPG ve hack and slash atmosferi yer alıyor. Oyuna öncelikle karakter seçerek başlıyoruz. Seçenekler arasında büyücü, gladyatör ve bir de barbar kız yer alıyor. Hepsinin kendilerine özgü güçlü ve zayıf yanları var. Seçeceğimiz karakter oyun stilimiz üzerinde direkt etkiye sahip.

Karakter seçiminden sonra hemen kısa bir alıştırma evresine başlıyoruz. Burada genel kontroller ve ekipman tanıtımı yapılıyor. Silah, zırh, kalkan, miğfer güçlendirme ve farklı ekipmanları kombine etme gibi işlemler gösteriliyor. Sonrasında hemen mücadeleye başlıyoruz.

Oyunda son derece kaliteli görünen ve bu tarz bir oyundan olan beklentileri fazlasıyla karşılayan bir grafik modelleme konseptine yer verilmiş. Animasyonlar ve etki-tepki modellemeleri en iyi şekilde ekrana yansıtılıyor. Dinamik geçen savaşlardaki hissi tam olarak yaşayabiliyoruz. Elbette bunda yine yüksek kalitedeki ses efektlerinin de etkisi büyük.

Blood & Glory: Immortals'da komutlarımızı sorunsuz bir şekilde yerine getiren bir kontrol mekanizmasına yer verilmiş. Ekranın sağında ve solunda bulunan butonları kullanarak karakteri kontrol edebiliyoruz. Yönlendirme işlemleri sol taraftan, saldırı ve özel güç kullanma işlemleri de ekranın sağ tarafından gerçekleştiriliyor.

Oyunun en güzel yanlarından bir tanesi de başka oyuncular sohbet edebilmemize imkan sağlaması. Hatta kendi klanlarımızı kurup lider tablolarında birinciliğe oynayabiliyoruz. Rakipleri yendikçe karakterimiz daha güçlü bir hale geliyor ve yeni ekipmanlar açılıyor.

Açıkçası oyunu oynarken epey keyif aldık. Hack and slash tarzı oyunlar oynamaktan keyif alıyorsanız ve bu kategoride oynayabileceğiniz yüksek kaliteli bir oyun peşindeyseniz Blood & Glory: Immortals sizi epey memnun edecektir.

YORUMLAR