Haftanın iOS Oyunu: Dolmuş Driver

Haftanın iOS Oyunu: Dolmuş Driver

Eğer iOS işletim sistemini kullanan iPhone veya iPad'inizde oynamak için eğlenceli bir mobil oyun arıyorsanız size güzel bir haberimiz var. Gripati Digital Entertainment tarafından geliştirilen tamamen Türk yapımı bir oyun olan Dolmuş Driver kısa bir süre önce tamamen ücretsiz olarak indirilebilir hale geldi. Daha önceden ücretli bir uygulama halinde olan Dolmuş Driver bize iOS cihazlarımızda büyük bir eğlence yaşama imkanı sunuyor.

Dolmuş Driver'a genel olarak bakıldığında beklenilenin üzerinde bir kalite sunduğu ve hemen hemen her yönüyle başarılı bir yapım olduğu söylenebilir. Oyunda İstanbul içerisindeki farklı güzergahlarda hizmet veren bir sarı dolmuşu kontrol ederek yolcularımızı gitmek istedikleri noktalara ulaştırmaya çalışıyoruz. Oyun yapı olarak Subway Surfers veya Temple Run gibi popüler kaçış oyunlarına yakın bir yapıya sahip. Fakat oyunda İstanbul trafiğiyle mücadele ediyoruz. Yol üzerinden yolcuları alarak indi-bindi noktalarından geçerek para kazanıyor ve bu kazandığımız parayı dolmuşumuzu modifiye etmeye ve yeni güzergahlar açmaya harcayabiliyoruz.

Dolmuş Driver menülerinden oyun içerisindeki yolcu ve şöför diyaloglarına kadar tamamen Türkçe olarak hazırlanmış. Özellikle yolculuğumuz sırasında duyacağımız diyaloglar oldukça eğlenceli. Dolmuş Driver oynanış olarak gerçekten başarılı; oyunun kontrolleri çok hassas ve bu anlamda bu türdeki oyunların arasındaki en iyi örneği bize sunuyor. Dilerseniz oyunu iOS cihazınızın hareket sensörü yardımıyla, dilerseniz dokunmatik kontroller aracılığıyla oynayabiliyorsunuz.Tamindir olarak bu başarılı yapımı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Dolmuş Driver'ı ücretsiz olarak indirmek için:

Oyunun Android versiyonuna bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

Ayın En İyi iOS Oyunları (Nisan 2014)

YORUMLAR