Haftanın iOS Oyunu: Eden to Green

Haftanın iOS Oyunu: Eden to Green

Farmville 2: Country Escape, Chess With Friends, Draw Something, Scramle With Friends gibi mobil dünyada ses getiren yapımlara imza atan Zynga firması bu kez yine mobil oyunseverleri etkileyecek bir seçenekle karşımıza çıkıyor.

Eden to Green ismini taşıyan bu oyun özellikle kule savunma tarzı oyunlardan hoşlanan kitlelere hitap ediyor. Oyun savunma ve çatışma üzerine kurulu olsa bile kesinlikle her yaştan oyunsevere uygun bir yapıya sahip. Oyunun konusu, uzaylıların saldırdığı yemyeşil bir gezegende tek ayakta kalan bölge olan Euphoria'yı tüm birimleri kullanarak savunmak ve düşman saldırılarını geri püskürtmek üzerine kurulu.

Bunu gerçekleştirebilmek için elimizde farklı türde bitkiler mevcut. Toplamda 40 farklı bitki arasından stratejimize en uygun olanları seçerek harita üzerine yerleştirmeli ve gelen saldırıyı başarılı bir şekilde geri püskürtmeliyiz. Oyunun en iyi yanlarından birisi 70 farklı bölüme sahip olması. Bu nokta oyunun kısa bir süre içerisinde monotonlaşmasını engelliyor ve oyunseverlere daha uzun bir oyun deneyimi vaat ediyor.

Eden to Green grafik olarak da beklentilerimiz seviyesini aşmayı başarıyor. Açıkçası bu tarz bir grafik kalitesi sunan ücretsiz oyun bulmak zor. Genel olarak her yaştan oyunsevere keyif veren yapısıyla dikkatleri üzerine toplayan Eden to Green, iOS cihazlarında oynayabileceği eğlenceli bir oyun arayan herkesin denemesi gereken seçenekler arasında yer alıyor.

Haftanın Android Oyunu: Godfire: Rise of Prometheus

YORUMLAR