Haftanın iOS Oyunu: Spymaster

Haftanın iOS Oyunu: Spymaster

Özellikle bu hafta iOS kullanıcıları için epey verimli geçti ve birbirinden heyecanlı oyunlar App Store’da sunulmaya başladı. Spymaster da bu oyunlardan bir tanesi. Oyunun en fazla dikkat çeken özelliği son derece kaliteli ve üzerinde kafa yorulmuş bir yapıya sahip olmasına rağmen ücretsiz olarak sunuluyor olması.

Oyun hakkında değinmemiz gereken önemli bir nokta var; oyun sadece iPad cihazlara indirilebiliyor. Zaten oyunu ilk denediğinizde iPhone üzerinde oynanabiliyor olsaydı adeta bir işkence olacağını anlayacaksınız. iPad üzerinde oynarken büyük ekranın yarattığı etki gerçekten paha biçilemez! Oyundaki sanatsal çalışmalar, modellemeler, aksiyondan uzak olsa bile keyif veren oyun yapısı Spymaster’ı haftanın oyunu yapmaya yetiyor.

Peki oyundaki amacımız ne? Öncelikle elimizde Charlie isminde bir ajan var ve bu karakteri yöneterek Lucy ismindeki diğer ajanımızı kurtarıyoruz. Dünya haritası üzerinde belli başlı şehirler var ve bizim amacımızda bu şehirlerde bize verilen görevleri yerine getirmek. Bu görevler çeşitli dinamiklere sahip. Bazen bir fabrikaya saldırmamız isteniyor bazen de önemli bilgilerin iletildiği bir radyo istasyonu kurmamız bekleniyor. İlk başlarda işlerimiz tıkırında ilerlerken önümüze Gestapo çıkıyor ve görevlerimiz esnasında bize ayak bağı oluyor.

Sıra tabanlı bir strateji oyunu olarak en iyiler arasında yer alan Spymaster’ı aksiyon tutkunları denemesin zira oyunda çok fazla bir atraksiyon yok. Bunun yerine Spymaster daha çok zihinsel dinamiklere ve strateji yeteneğine dayanıyor.

Eğer siz de sıra tabanlı bir strateji oyunu arıyorsanız bu kesinlikle Spymaster olmalı. Hem hikaye derinliği hem de grafik olarak Spymaster en keyifli oyunlar arasında yer alıyor.

YORUMLAR