Haftanın iOS Oyunu: Swing Copters

Haftanın iOS Oyunu: Swing Copters

Flappy Bird yapımcısı Dong Nguyen, uzunca süren bir beklemeden sonra sessizliğini bozdu. Haftalar öncesinde Flappy Bird'ün devam oyunu için etrafta spekülasyonlar dolaşıyorken Vietnamlı oyun geliştiricisi herkesi yeni bir oyunla şaşırttı. Basına sızan görüntülerin ardından fazla beklemeden oyunu mağazalara ekleyen Nguyen, bu sefer Flappy Bird'e oranla çok daha zor bir oyun olan Swing Copters ile karşımızda.

Erken çıkışına mı bağlasak yoksa Vietnam'ın dünyadan intikam çabası anlayamadık ancak Swing Copters fazlasıyla zor bir oyun olarak dikkat çekiyor. İlk yarım saat bir puandan fazlasını almayıp sinirden mobil cihazını kıracak insanların öfkesinden sakınılması gerekiyor.

Görsel olarak Flappy Bird ile tamamen aynı havayı yansıtan oyunda bu kez yükselmeye çalışan bir helikopteri kontrol ediyorsunuz. Ekranı her tıkladığınızda yükselme yönünü sağa ve sola kaydıran helikopteri dengede tutup aradaki boşluklardan geçmek yeterince zor değilmiş gibi, sağlı sollu bu boşluklardan sarkan balyoz benzeri nesneler sinir katsayınızın artmasına neden olacaktır. Bu oyunun ellerden kolay düşmeyeceğinden eminiz ancak sebebinin oyun zevkinden çok puan alma hırsı olacağını düşünüyoruz. Bir öncekinden daha zor bir oyun tasarlayan Nguyen, bakalım oyunseverlerin tepkisini bu sefer kaldırabilecek mi.

Henüz görsel eklenmedi.

YORUMLAR