Haftanın Ücretsiz Uygulamaları / Oyunları (6 Aralık)

Bu haftanın ücretsiz uygulamaları / oyunları nelerden oluşuyor? 6 Aralık haftasında indirilebilecek en iyi ücretsiz uygulama ve oyunları bir listede topladık.

Bu haftanın ücretsiz uygulamaları / oyunları listesinde mobil kullanıcıları neler bekliyor? 6 Aralık haftasında her Android ve iOS kullanıcısının indirmesi gereken ücretsiz iOS ve Android uygulamalarını ve oyunlarını bir listede topladık.

Haftanın Ücretsiz Uygulamaları / Oyunları Listesi (6 Aralık)

Kısa süreliğine ücretsiz olan uygulamalar ile ücretsiz olan uygulamalar, çoğu mobil kullanıcıya göre birbirinden çok farklı olmasa da bu iki kategorinin birbirinden ayırt edilmesini sağlayacak birçok ayrıntı bulunuyor.

Ücretsiz uygulamaların büyük bir kısmı reklam içerir. Reklam içermeyen uygulamaların önemli bir kısmı ise kullanıcıların bazı özelliklerden yararlanması için öncelikle uygulama içi satın alma işlemi yapmasını gerektirir.

Ücretsiz olarak sunulan uygulamaların dezavantajları, kullanıcı deneyimini de son derece olumsuz etkileyebiliyor. Kullanıcı deneyimine önem verilen uygulama ve oyunlar istiyorsanız aşağıda yer alan kısa süreliğine ücretsiz olan Android ve iOS uygulamaları / oyunları tercih edebilirsiniz.

Google Fotoğraflar Kilitli Klasör Özelliği Kullanıma Sunuldu
MOBİL

Google Fotoğraflar Kilitli Klasör Özelliği Kullanıma Sunuldu

Google Fotoğraflar Kilitli Klasör özelliği çok sayıda Android kullanıcısının kullanımına sunuldu. Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım devi, popüler uygulamada gizliliği ve güvenliği üst seviyeye taşımayı amaçlıyor.

Aşağıdaki listede eğer beğendiğiniz bir uygulama ya da oyun olursa bunları daha sonra incelemek üzere kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Haftanın Ücretsiz Android Uygulamaları

 • Digital Dashboard GPS Pro: Araba ve bisiklet ile yaptığınız yolculukları kaydetmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Digital Dashboard GPS Pro'nun kullanıcı arayüzü daha iyi olabilirdi.
 • Equalizer Bass Booster Pro: Bu uygulama, Android işletim sistemine sahip olan cihazınızda ses ayarı yapabilmenize olanak sağlıyor. Equalizer Bass Booster Pro'da normal, müzik, dış mekan, toplantı, uyku, sessiz ve özel olmak üzere 6 farklı ses modu yer alıyor. Duruma göre bu modlar üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Kısa süreliğine ücretsiz hale gelen uygulama başarılı bir kullanıcı arayüzüne sahip.
 • How much can I spend?: Bu uygulama sayesinde gün içerisinde gerçekleştirdiğiniz ödemeleri kaydedebilirsiniz. Böylece aylık veya haftalık olarak nereye ne kadar harcama yaptığınızı tespit edebilirsiniz. Kısa süreliğine ücretsiz hale gelen uygulamanın çok başarılı bir kullanıcı arayüzü bulunuyor. Uygulama normalde 30,99 TL fiyat etiketine sahipti ancak kampanya kapsamında kısa süreliğine ücretsiz hale geldi. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan How much can I spend? İsimli uygulamayı cihazınıza kampanya bitmeden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
 • Pro Mp3 player - Qamp: Akıllı telefonunuz için başarılı bir müzik çalar uygulaması arıyorsanız Pro Mp3 player - Qamp'i deneyebilirsiniz. Uygulamada uyku zamanlayıcısı, tema ayarlama, bass ayarı, karışık çalma, tekrar oynatma ve daha birçok özellik yer alıyor.
 • 200X Game Booster Pro: Akıllı telefonunda oyun modu yer almayan kullanıcılar, 200X Game Booster Pro'ya bir şans verebilir. Kısa süreliğine ücretsiz olan uygulama, oyunları daha sorunsuz bir şekilde oynamanıza olanak tanır. Ayrıca uygulama üzerinden FPS aracını aktif edebilir. Bunun yanı sıra RAM kullanımı ve batarya sıcaklığı gibi bilgileri de görüntüleyebilirsiniz.
 • Business Calculator Pro: Bu uygulama sayesinde faiz oranı, brüt kar, marj ve daha birçok hesaplama yapabilirsiniz. Uygulamada herhangi bir reklamın yer almadığı belirtiliyor. 3,5 puana sahip olan Business Calculator Pro, 1160 kişi tarafından derecelendirildi.

Haftanın Ücretsiz Android Oyunları

 • Subway Jungle Run Surf Runner: Yaklaşan çeşitli engellerden kaçınmak için refleksinizin gerçekten iyi olması gereken bir koşu oyunu olan Subway Jungle Run Surf Runner, sadece genel tasarımıyla bile sizi etkilemede başarılı olabilir. Oyun tekrar ücretli olmadan önce indirmenizde fayda var.
 • Hills Legend Horror: Mobil cihazda oynamak için bir korku oyunu arıyorsanız Hills Legend: Horror isimli yapıma bir şans verebilirsiniz. Android uygulama mağazası Play Store'da 3,8 puana sahip olan mobil oyun, 2 bin 50 kişi tarafından derecelendirildi. Kampanya kapsamında oyunu ücretsiz olarak cihazınıza indirebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.
 • Crazy Car Imposible Stunts: Bu oyunda araba ile parkurları tamamlamaya çalışıyorsunuz. Basit bir oynanışa sahip olan mobil oyun, başarılı bölüm tasarımlarına sahip. Normalde 67,99 TL fiyat etiketine sahip olan Crazy Car Imposible Stunts, kampanya kapsamında kısa süreliğine ücretsiz hale geldi.
 • Escape Balls: The Premium Game: Oyunda topu hiçbir engele çarpmadan bölümü tamamlamamız gerekiyor. Oyunda ilerledikçe daha zor engeller ile karşı karşıya kalıyoruz. Oyun esnasında duraklatma seçeneği de yer alıyor. Bu tarz oyunları seviyorsanız Escape Balls: The Premium Game isimli yapıma bir şans verebilirsiniz.
 • Stickman Legends Shadow War: Stickman Legends serisinin muhtemelen en iyi oyunlarından birini şimdi ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. PvP ve RPG karışımı bir oyun olan Stickman Legends Shadow Fight'ta sayısız düşmana karşı kıyasıya bir mücadele vermeniz gerekiyor. Karakterinizi güçlendirin ve durmadan ilerleyin.

Haftanın Ücretsiz iOS Uygulamaları (iPhone / iPad)

 • Fan Noise: Bu uygulama, insanların birkaç dakika içerisinde uyuyabilmesine yardım ettiğini ileri sürüyor. Huzurlu bir uyku vadeden Fan Noise'da çeşitli ses efektleri mevcut. 4,7 puana sahip olan uygulama, 224 kişi tarafından derecelendirildi.
 • Rollit - Photo Transfer App: Bu uygulama, bir bilgisayardan iPhone'unuzdaki galeriye fotoğraf ve video aktarmanıza olanak tanır. Kolay bir kullanıma sahip olan uygulama üzerinden aktarılan içeriklerin kalite kaybına uğramadığı belirtiliyor. Başarılı uygulama JPG, JPEG, MP4, M4V ve 3GP dahil olmak üzere çok sayıda uzantıyı destekliyor.
 • Make A Giveaway For Instagram: Bu uygulama, Instagram ve YouTube üzerinden düzenlenen çekilişin kazananını belirlemenize yardımcı olur. iPhone için geliştirilen Make A Giveaway For Instagram'da uygulama içi satın alım mevcut.
 • Calendarium: Gelişmiş özelliklere sahip olan takvim uygulaması Calendarium, tarihi olaylar, gün doğumu ve gün batımı saatleri, hafta sayısı, gün uzunluğu gibi çeşitli bilgiler sunar. Başarılı bir kullanıcı arayüzüne sahip olan uygulama, internet bağlantısı gerektirmiyor.
 • PropFun Pro: Fotoğraflarınıza çeşitli efektler ekleyebileceğiniz renkli bir uygulama arayışındaysanız PropFun'ı deneyin. 4,2 puana sahip olan başarılı uygulama, 1000 kişi tarafından derecelendirildi.
 • DayCost Pro: Bu uygulama, harcamalarınızı kaydetmenize olanak tanır. Böylece bütçeden tasarruf etmenin yollarını bulabilirsiniz. Bütçe dostu olan bu uygulama ile yaptığınız tüm harcamaları kontrol edebilirsiniz.

Haftanın Ücretsiz iOS Oyunları (iPhone / iPad)

 • Level: A Simple Puzzle Game: Bulmaca türünü seviyorsanız Level: A Simple Puzzle Game isimli yapıma bir şans verebilirsiniz. 4,7 puana sahip olan oyun, 70 kişi tarafından derecelendirildi. Basit bir oynanışa sahip olan yapımı kampanya kapsamında ücretsiz olarak indirebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.
 • Block vs Block: Bu oyun, Tetris'i seven oyunculara hitap ediyor. Block vs Block isimli yapımda çeşitli oyun modları bulunuyor. 16 farklı şeklin yer aldığı oyun çok basit bir oynanışa sahip.
 • Astr: Beceri oyunlarını seven oyunculara hitap eden Astr isimli yapımda engellere çarpmadan ilerlemeniz gerekiyor. 4,9 puana sahip olan mobil oyun, 15 kişi tarafından derecelendirildi.
 • iPingpong 3D: Mobil cihazda oynamak için bir masa tenisi oyunu arıyorsanız iPingpong 3D isimli yapıma bir şans verebilirsiniz. 3 boyutlu masa tenisi oyunu kısa süreliğine ücretsiz oldu. Oyunu kampanya kapsamında ücretsiz olarak cihazınıza indirebilirsiniz.
 • Puzzles & ELF Epic War Of UGC: Kısa süreliğine ücretsiz olan iOS oyunları arasında Puzzles & ELF Epic War Of UGC isimli yapım da yer alıyor. 4,9 yıldıza sahip olan mobil oyunda uygulama içi satın alım mevcut.
 • Dirt Bike Rider Stunts Race 3d: Üç boyutlu motosiklet yarış oyunu, sahip olduğu başarılı grafikler ile dikkat çekiyor. Oyunda uygulama içi satın alım mevcut. Oyunun 4,4 yıldıza sahip olduğunu belirtelim.

YORUMLAR