Netflix'in Popüler Dizisi Hakan Muhafız Davalık Oldu! İşte Nedeni

Netflix'in oldukça popüler olan Türk dizisi Hakan Muhafız'a dava açıldı.

Netflix'in Popüler Dizisi Hakan Muhafız Davalık Oldu! İşte Nedeni

Netflix'in oldukça popüler olan Türk dizisi Hakan Muhafız'a dava açıldı. Gündeme bomba gibi düşen haberin tüm ayrıntılarını sizler için bir araya getirdik.

Hakan Muhafız'ın Senaryosu Çalıntı Mı?

Hakan Muhafız'ın senaryosunun çalıntı olduğu iddia edildi ve dava açıldı. Senarist Adem Bıyık dizinin senaryosunun kendisine ait olduğu iddia etti. Dizinin yapım şirketi olan O3'e dava açıldı. İstanbul 1. Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya tarafların avukatları katıldı.

Hakim dava konusunun davacı Adem Bıyık’ın hak sahibi olduğu Kerem İstanbul’un Oğlu adlı senaryonun davalı O3 yapım şirketi tarafından Hakan Muhafız adlı dizi yapımına uyarlanmak sureti ile izinsiz kullanılması ve umuma iletilmesine yönelik tecavüzün tespitine ilişkin olduğunu söyledi.

Hakan Muhafız’ın İkinci Sezon Yayın Tarihi Belli Oldu

Tarafların avukatları davanın arabulucu ile çözülmesini istemediklerini açıkladı. Adem Bıyık'ın avukatı dizinin ilk 3 senaryosunu talep etti. O3 yapım şirketinin avukatı ise Hakan Muhafız dizisinde yer alan tılsımlı gömlek, savaşçı karakter gibi esaslı unsurların davacı Adem Bıyık’ın çalışmasında olup olmadığının incelenmesini istedi.

Mahkeme davadaki eksikliklerin tamamlanmasını, FSEK uzmanı, senarist ve yazardan oluşan 3 kişilik bilirkişi heyeti tarafından dosya kapsamındaki tüm deliller doğrultusunda bilirkişi raporu hazırlanması için duruşmayı 24 Eylül’e erteledi.

Sizler konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Hemen aşağıda yer alan yorumlar bölümünden yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın!

YORUMLAR