Half Life 2 Sanal Gerçeklik Desteği Kazanıyor!

Half Life 2 Sanal Gerçeklik Desteği Kazanıyor!

Valve, Half Life 3'ü geliştirmek için hiç de niyetli görünmüyor. Oyun dünyasının belki de en heyecanla beklenen oyunları arasında yer alan Half Life 3'ün çıkışı ufukta görünmezken, Half Life 2 için yeni bir boyut açacak bir proje Steam Greenlight üzerinde yeşil ışık aldı.

Half Life 2 VR adı verilen bu Half Life 2 modu eğer Half Life 2 sahibiyseniz oyunu sanal gerçeklik ile oynamanızı mümkün kılacak. HTC Vive ve Oculus Rift sanal gerçeklik sistemleriyle uyumlu çalışan modun temelleri 2013 yılında atılmış. Bu modun bir Valve projesi olmadığını belirtmekte fayda var; yani Valve halen Half Life evrenine Half Life 2'den sonra tek bir taş dahi koymuş değil. Oyuncu topluluğu ise iş başa düştü diyerek kolları sıvamış ve kendi VR modunu kendi geliştirmiş.

Valve'in bu modu engellemeyip Greenlight üzerinden yayınlanmasına destek vermesi ise takdir edilecek bir durum. Half Life evrenine yenilik kazandırmaya niyetli olmayan Valve, en azından serinin ilerlemesinin önüne geçmiyor.

Half Life 2 VR modu sadece oyunu sanal gerçeklik sisteminizle oynamanıza imkan tanımıyor, buna ek olarak oyunun grafiklerini ve görsel efektlerini geliştiriyor. Oyuna 3 boyutlu bir arayüz eklenirken silah dinamikleri de sanal gerçeklik ile uyumlu hale getiriliyor. Elinizdeki kontrol cihazını Half Life 2 VR ile Gordon Freeman'ın levyesi gibi sallayabileceksiniz.

Half Life 2 VR ücretsiz bir mod olacak, bu modu oynayabilmek için ise orijinal Half Life 2'nin yanısıra Episode 1 ve Episode 2 genişleme paketlerine de ihtiyaç duyacaksınız.

2017 Steam Yaz İndirimleri Tarihi Sızdırıldı!

Portal Serisi ve Half Life 2'nin Yazarı Valve'den Ayrıldı

Gabe Newell, Half Life 3 Hakkında Konuştu!

YORUMLAR