Half Life 3 İsteyen Oyuncular Acılarını DOTA 2'den Çıkardı

Half Life 3 İsteyen Oyuncular Acılarını DOTA 2'den Çıkardı

Eğer siz de benim gibi Half Life oyunlarıyla büyüdüyseniz Half Life 3 denildiğinde umutlanır, garip bir heyecan yaşarsınız. Şüphesiz ki birçok oyuncu için de durum aynıdır.

Half Life oyunlarının hayranlarının en büyük üzüntüsü ise senelerdir yeni bir Half Life oyununun duyurulmamış olması. Valve da elini bir hayli yavaş, ağzını bir hayli sıkı tutuyor. Half Life 2 çıkış yapalı 10 yıldan fazla bir süre oldu, geçen bu süre içinde Valve, DOTA 2, Left 4 Dead, CS: GO, Team Fortress, Portal birçok farklı oyun geliştirdi ve oyuncuların beğenisine sundu.Valve'ın duyurduğu son oyun olan Artifact ise bardağı taşıran son damla oldu.

Half Life oyunlarının hayranı olan oyuncular, Valve'ın Artifact gibi kart oyunlarına zaman ve emek harcarken Half Life 3'ü gündeme almaması nedeniyle kendi içlerinde örgütlenerek Steam'de DOTA 2'ye saldırdılar. DOTA 2'yi olumsuz yorum yağmuruna tutan oyuncular oyunun inceleme puanını aşağı çekmeyi de başardılar. Ayrıca DOTA 2'yi ve Artifact'ı Half Life'ı öldürmekle suçladılar.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda mod yükleme aracı Open IV'ü kapattıran Rockstar'a tepki olarak oyuncular GTA 5'i Steam'de olumsuz yorumlarıyla yerin dibine sokmuşlardı. Bunun üzerine Rockstar geri adım atarak Open IV'ün yasağını kaldırmıştı. Şimdi de oyuncular aynı tepki yöntemini DOTA 2 üzerinde uyguluyorlar. Valve'ın nasıl bir tavır alacağını ise henüz bilemiyoruz.

Umarız Valve aklını başına toplayarak yeni Half Life oyunu için kolları sıvar.

DOTA 2'yi Sollayan PUBG Artık Steam'in Kralı!

YORUMLAR