Half Life 3 Söylentileri Tekrar Başladı

Half Life 3 Söylentileri Tekrar Başladı

Steam ve Half Life markalarının sahibi Valve, çıkardığı bir güncelleme ile internet alemini birbirine kattı.

Steam için yakın zamanda çıkardığı Big Picture desteği için varolan oyunlara güncelleme yapan Valve'ın Half Life 2: Episode 2'ye yaptığı güncelleme olay oldu.

Konu Half Life markası olunca en ufak bir olay, oyunun hayranları tarafından çığ gibi büyütülebiliyor. Ortaya çıkan durum da buna bir örnek. Valve'ın normalde Big Picture'i adapte etmek için oyunlarına yaptığı güncelleme 70 MB boyutundayken HL2: Episode 2 için yapılan güncelleme 400 MB'ı buldu. Bu durum karşısında şaşkınlıklarını gizlemeyen oyuncular ilk etapta 'acaba neden' sorusunu sordular. Daha sonra bu soru, gürülütülü bir kalabalığın çıkardığı teorilere dönüştü. Ve üstüne, Machinima tarafından yayınlanan, Half Life 3 ile alakalı olduğu iddia edilen, gizemli bir video da hayranların teorilerini bir üst boyuta taşıdı. Ama daha sonra Machinima, yayınladıkları videonun Half Life 3 ile bir alakası olmadığını belirtti de insanlar biraz duruldu.

Valve'ın HL2: Episode 2 için yaptığı bu 400 MB'lık güncellemenin sebebi hala bilinmiyor. "Neden tüm oyunlara 70 MB güncelleme gelirken HL2: Episode 2'ye daha yüksek boyutlu bir güncelleme geldi? Bu bir işaret mi yoksa sıradan bir olay mı?" Şu anda oyuncuların merak ettikleri sorular. Bakalım Valve'dan konu hakkında bir cevap gelecek mi?

YORUMLAR