Half-Life 3'ün Geliştirilmesinde Valve'e Destek Olmak İçin Bağış Topluyorlar

Half-Life 3'ün Geliştirilmesinde Valve'e Destek Olmak İçin Bağış Topluyorlar

Valve tarafından geliştirilen Half-Life oyunu milyonlarca kişi tarafından büyük beğeniyle karşılanmıştı. İlk olarak 1998 yılında dağıtıma başlanan Half-Life hala büyük bir heyecanla oynanmaya devam ediyor. Oyun severler oyunu geliştiren şirket Valve'nin 3. seriyi yani Half-Life 3'ü geliştirmesini istiyor. Yaklaşık 2 yıldır yoğun isteklerin üzerine ses çıkarmayan Valve'e destek için bağış toplanmaya başlandı.

İnternet üzerinden bağış toplamaya yaran servis Indiegogo bu aralar farklı bir kampanyaya yardımcı oluyor. Half Life aşığı iki sıkı arkadaş Chris Salem ve Kyle Mazzei, Half-Life 3'ün geliştirilmesi için bağış toplamaya başladılar. Amaçları 150.000 Dolar toplamak olan bu iki arkadaş yapılan bağışlar ile Valve yetkililerine seslerini duyurmaya çalışacak. Half-Life'ın çok fazla sevildiğini düşünürsek 3. serinin geliştirilmesi için güzel bir kampanya olabilir fakat uzun süredir bu konuda konuşmayan Valve'i yapılan bağışların ne kadar etkileyeceği şüpheli.

İki arkadaşın 15 Ekim 2014 tarihinde başlattığı kampanyada belirledikleri hedef 150.000 Dolar'a ulaşmak için bir ay süreleri var. Fakat 3 gün geçmesine rağmen yapılan bağış miktarı sadece 635 Dolar. Herkesten bağış yapmasını isteyen iki arkadaş gelen bağış miktarına göre hedeflerini de açıklama bölümünde anlatmışlar.

3.000 Dolar topladıklarında Valve çalışanlarının görebileceği şekilde internete reklam vermeyi planlıyorlar. Reklamda ise "Half-Life 3 istiyoruz" slagonu yer alacak. 9.000 Dolar topladıktan sonra ise üzerinde "Half-Life 3 istiyoruz" reklamı yer alan bir kamyon tutarak Valve'nin ofisi etrafında tur attıracaklarını söylüyorlar. 45.000 Dolar topladıktan sonra üzerinde "Half-Life 3 istiyoruz" yazan tişört giyip Valve'nin ofisi etrafında gezmeyi planlayan iki arkadaş, 150.000 Dolar topladıklarında ise büyük bir konser vererek Valve çalışanlarını davet edecekler. Konserin asıl amacı ise Half-Life 3'ün geliştirilmesini istemek.

Eğer sizde Türkiye'den destek vermek istiyorsanız https://www.indiegogo.com/projects/we-want-half-life-3 tıklayarak bağış yapabilirsiniz.

Valve Ücretsiz Half-Life Albümü İçeren Steam Music Player'ı Yayınlıyor 

YORUMLAR