Half-Life 3'ün Hikayesi Yayınlandı!

Half-Life 3'ün Hikayesi Yayınlandı!

Daha önce Half-Life serisinde çalışan ve sabepsiz yere işten çıkarılan eski Half-Life yazarı Marc Laidlaw, Half-Life 2: Episode Three'nin hikayesinin tamamını yayınladı. 

Half-Life tarihine baktığımız zaman aslında Half-Life 3 olarak beklediğimiz oyunun Half-Life 2'nin üçüncü bölümü olduğunu da söyleyebiliriz. 2007 yılında Half-Life 2'nin hikayesinin devamını bölüm bölüm yayınlayan Valve, Half-Life 2: Episode Two'dan sonra uzun bir ara vermişti. Fakat ikinci hikaye, devamının mutlaka gelmesi gereken bir yerde, oyuncuları çıldırtacak bir noktada bitiyordu. 2007 yılından bu yana Valve'den hikayenin devamını yapması beklenirken, bütün oyuncuların Half-Life 3'ten ya da Half-Life 2: Episode Three'den umudunu kestiği dakikada en azından Marc Laidlaw ortaya çıktı.

Half-Life 2'nin üçüncü bölümünde yaşanacak olayların temelini anlatan, öyle uzun uzun bir oyun senaryosu seviyesinde olmasa da ikinci bölümün bittiği yerden sonra tam olarak neler olduğunu ve hikayenin hangi yönde ilerleyeceğini gösteren o küçük yazıyı kişisel internet sitesi üzerinden yayınlayan Marc Laidlaw, internet sitesinin kısa zaman içerisinde çöktüğünü ve açmak istediğini de açıklamıştı. Küçük sunucu yükseltmeleriyle artık erişebilir hale gelen internet sitesinde Epistle 3 başlığı altından üçüncü bölüme dair hikayeyi okuyabilirsiniz. 

Yeni Half-Life Oyunu VR İçin Çıkabilir

Valve'ın İptal Ettiği Half-Life Modu Seneler Sonra Yayınlandı

Half-Life 3'ün Yapım Aşamasında Olabileceğine Dair Kanıtlar Dota 2'nin İçinde Bulundu

YORUMLAR