Half-Life 3'ün Yapım Aşamasında Olabileceğine Dair Kanıtlar Dota 2'nin İçinde Bulundu

Half-Life 3'ün Yapım Aşamasında Olabileceğine Dair Kanıtlar Dota 2'nin İçinde Bulundu

Dota 2’nin yapılandırma dosyalarında Half-Life 3’ün yapım aşamasında olabileceğine dair kanıtlar olduğu iddia ediliyor.

Half-Life serisi bilgisayar oyunlarının kilometre taşlarından sayılıyor. Ancak Half-Life 2’den sonra 2 Episod daha piyasaya süren Valve bu oyunun geleceği hakkında tatmin edici bir açıklama yapmamış, iptal edildi haberlerine pek kulak asılmamıştı. Bu zorunlu beklenti havası Valve’ı yeni bir Half-Life yapmak için bir baskı altına soktu mu bilinmez, ancak Dota 2 dosyaları arasında Half-Life 3’ün geliştirildiğine dair kanıtlar olduğu iddia ediliyor.

Bu iddia Dota 2 oynayanların oyun dosyalarının yüklendiği klasörde hl3.txt adında bir dosya bulmasıyla daha da güçlendi. Dota 2 oyun klasöründe core/tools/help/fgd yolunu takip edenler, hl3.txt adında yeni bir dosyayla karşılaşmışlar. Bu dosyanın adının hl3.txt olması da tamamen Half-Life 3’ün yapım aşamasında olduğunun bir işareti olarak değerlendiriliyor. İddiaya göre dosyadaki hl3 ön eki Half-Life 3'ün kısaltılmış adı.

hl3.txt dosyanın muhteviyatında ise "Combine Pulse Ceiling Turret." Adının geçtiği satırların Half-Life’da adı geçen Combine isimli organizasyonla alakalı olduğu iddia ediliyor. hl3.txt dosyanın içeriği Half-Life 3’ü bekleyenlerin yeniden umutlanmasına neden oldu. Ancak bu doyanın hala küresel Half-Life 3 trollemesine araç olduğunu savunanlar da var. 

Valve Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Beraber Half Life 3 mü Geliyor?

Half-Life 3'ün Geliştirilmesinde Valve'e Destek Olmak İçin Bağış Topluyorlar

YORUMLAR