Halo Online Rusya'ya Ücretsiz Olacak

Halo Online Rusya'ya Ücretsiz Olacak

Halo serisini yakından takip eden oyunseverlere müjdeli bir haberimiz var. Bungie ekibinin Destiny projesine atılmalarından beri şüpheli bir duruma düşen shooter oyunu serisinin devamı için PC yolları da göründü. Microsoft, ücretsiz bir online shooter olarak piyasaya sürmeyi düşündüğü Halo Online için 2015 ilkbaharını tarih olarak belirlemiş durumda. Ne var ki, oyun sadece Rusya'da oynanabiliyor olacak.

Halo'nın resmi sitesinde konu ile ilgili ilk detaylar açıklandı. Innova Systems ve Saber Interactive işbirliğiyle hazırlanan Halo Online için yapılan açıklama şu şekilde:

Halo Online, Xbox One'da kalitesini Halo 3 engine ile hazırlandı ve düşük sistemli PC oyuncularının oynayabileceği bir biçimde optimize edildi. Senaryo modu bulunmayan Halo Online, Anvil isimli bir gizli UNSC uzay üssünde eğitim alan Spartan-IV askerleri arasında geçiyor. Ekip buradaki çalışmalarda onları bekleyen savaşa hazırlanıyor.

Resmi çıkış tarihi gelene dek kapalı beta sisteminde kalmayı amaçlayan Microsoft, oyunun Rusya dışından ulaşılabilir olup olmayacağı konusunda gelen kaçınılmaz bir soru üzerine konuya bir açıklık getirdi:

Şu an için odak noktamız Rusya'da tanıtılacak olan kapalı beta sürecinden not alıp oyunu geliştirmek. Rusya dışına sürülecek olan bir beta için bölgesel ayarlar ve oyuncu beklentileriyle boğuşma durumu bu süreci yavaşlatabilir.

Microsoft'un planları arasında PC, Windows 8.1 ve Windows Phone için Halo: Spartan Strike oyununu çıkartmak vardı. 2014 yılının sonunda gelmesi beklenen oyun sürpriz bir şekilde 2015 yılının ilk çeyreğine ertelenmişti. Şirket gecikme nedeni olarak Halo: Master Chief Collection oyununun online eşleştirme sisteminde yapılan geliştirmeleri gösteriyor. Şimdilik Halo: Spartan Strike oyunu için güncel bir bildiri gerçekleşmedi.

Clash of Clans'ın Geliştiricisi Supercell, 2014 Yılında Gelirini 3 Kat Arttırdı

YORUMLAR