Hamile Eşini Canlı Yayında Döven Twitch Yayıncısı Tutuklandı

Fortnite yayıncı avustralya

MrDeadMoth olarak bilinen Avustralyalı Twitch yayıncısı, hamile eşini canlı yayın sırasında dövmekten tutuklandı. MrDeadMoth’un uyguladığı şiddetin videoları izleyicileri tarafından kaydedilirken, yaşananlardan sonra Avustralya kurumları harekete geçerek, yayıncıyı tutukladı.

Fortnite oynadığı sırada yayına gelen eşine, “Lütfen yapmaz mısın? Dediğim gibi birazdan oyunu bırakcağım” diyen MrDeadMoth, bu sözlerinin hemen ardından ayağa kalkarak, önce klavyesini masaya vurdu. O sırada ekranın dışına çıkan yayıncının, eşine tokat attığı ve eşinin tokat sonrasında “Yüzüme vurma” dediği duyuldu. Uğradığı şiddet sonucunda gözyaşlarına boğulan kadının yaşadıklarını umursamayan yayıncı, oyun oynamaya geri döndü. Devam eden tartışma sonrasında tekrar ayağa kalkan MrDeadMoth, bir kez daha eşine şiddet uyguladı. Talihsiz kadının yanı sıra çiftin küçük çocuklarının da ağladığı izleyenlerin dikkatinden kaçmadı.

Yaşananlardan sonra Avustralya kurumları olaya müdahale ederek, MrDeadMoth’u darptan gözaltına aldılar. Twitter üzerinde Cylints olarak bilinen siber suçlar uzmanıysa olaya müdahil olduğunu ve MrDeadMoth’un ailesinin güvende ve sağlıklı olduğunu belirtti. Konuyla ilgili açıklamalarına devam eden uzman, “Yaşananlardan sonra ismi Luke olan yayıncı, iki çocuğunu da alarak, güvenlik güçlerinden kaçmaya çalıştı. Buna rağmen ben kendisinin kaldığı hotelin IP numarasını tespit ettim ve polislere ulaştırdım. Polisler de Luke’u yakaladı” dedi. Talihsiz kadının ve iki çocuğun durumlarının iyi olduğu tekrar söylenirken, konuyla ilgili kararı Avustralya mahkemelerinin vereceği belirtildi.

Uyarı! Oldukça üzücü görüntülerin yer aldığı ve kimsenin tasvip etmediği o anları, buradaki bağlantıdan izleyebilirsiniz. Lütfen, kendi takdirinize göre görüntüleyin: 

https://twitter.com/Slasher/status/1071813725458493442