MEB'den Yüz Yüze Eğitim Açıklaması: Hangi Sınıflar Okula Gidecek? İşte Tüm Detaylar

MEB yüz yüze eğitim açıklaması yaptı. Hangi sınıflar okula gidecek? İşte Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan açıklama.

meb-yuz-yuze-egitim-okul-oncesi-ve-1-siniflar-baslayacak

Yüz yüze eğitim 21 Eylül'de başlıyor. Hangi sınıflar okula gidecek? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitim açıklaması yapıldı. İşte hangi sınıflar okula gidecek? sorusunu yanıtı.

Hangi Sınıflar Okula Gidecek?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi:

"Salgın sürecinin en başından bu yana dünyayı izliyoruz. Hepinizin bildiği gibi, Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulunun değerlendirmeleri doğrultusunda ve bilimsel veriler ışığında kararlar alıyor, bu kararları en doğru şekilde uygulama yoluna gidiyoruz.

Avrupa ülkelerinin tamamına yakınında okullar, tüm kademe ve sınıflarda yüz yüze eğitime başladı. Ancak biz, ülkemizde daha kontrollü ve aşamalı bir başlangıçtan yanayız.

Buna göre; 21 Eylül olarak belirlediğimiz başlangıç tarihinde, yüz yüze eğitim öğretime sadece -hâlihazırda zaten açık olan okul öncesi öğrencilerimiz ve okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacında olan birinci sınıf öğrencilerimizle, ilk uyum haftasında 1 gün, daha sonraki haftalarda ise haftada 2 gün olacak şekilde başlayacağız. 21 Eylül’den itibaren geçecek üç haftanın sonunda diğer kademelerde ve sınıflarda eğitim-öğretime başlama konusunda süreci yeniden değerlendireceğiz.

Yüz yüze eğitime başlama konusunda veli rızası, bizim için önemlidir. Velilerimiz isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilirler. Bu durumda öğrencimiz, uzaktan eğitime devam edecek ve devamsız sayılmayacaktır.

Bu kademeler de Sağlık Bakanlığı tavsiye kararları doğrultusunda, sınıf mevcudu yüz yüze eğitim için gruplara ayrılarak azaltılacaktır ve çocuklarımızın okulda kalış süreleri kısaltılacaktır. Eğitim, yüz yüze eğitime ek olarak uzaktan eğitim yolu ile devam edecektir. Böylece hem yüz yüze eğitim hem de uzaktan eğitim imkânları bir arada kullanarak eğitim öğretime devam edilecektir. Sınıf mevcudunda sağlanan azalma, okul servislerine de aynı oranda yansıyacaktır.

Yüz yüze eğitimde temizlik ve hijyen konusunda, Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulunun rehberliğinde her türlü tedbiri alıyoruz. Okul hayatını daha önce tecrübe etmemiş olan birinci sınıf öğrencilerimizi; seyreltilmiş sınıflarımız, eğitim programımız, sosyal mesafeye riayet ederek oynayacakları temassız oyunlarımız, titizlikle çalışılmış uyum haftası içeriklerimiz ve elbette ki bu süreci omuzlayacak öğretmenlerimizin gayretleriyle karşılayacağız."

Ülke Genelinde Maske Takma Zorunluluğu Geldi! İşte Açıklama
Bilim

Ülke Genelinde Maske Takma Zorunluluğu Geldi! İşte Açıklama

Koronavirüs hastalığı ile mücadelede yeni kararlar alındı. İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliklerine genelge gönderdi. Ülke genelinde maske takmak zorunlu hale getirildi.

YORUMLAR