Hangi Sosyal Medya Uygulamasında Hikaye Paylaşılmamalı

Hangi Sosyal Medya Uygulamasında Hikaye Paylaşılmamalı

Biliyorum kafanız karışık. Elinizi nereye atsanız karşınıza bir ‘hikaye’ çıkıyor. "Neyi ne kadar kullanmalı, hangisinden uzak durmalı ya da kullanmayınca çağ dışı, kullanınca cool olunuyor" gibi sorular kafanızı kurcalıyorsa, doğru adresteniz, arkanıza yaslanın.

Ne güzel günlerdi, hikaye denilince akla bir tek Snapchat’in geldiği günler. Hayır, Snapchat’in CEO’su Evan Spiegel, şirketini satmamakla kalmadı bir de Zuckerberg’in annesine mi sövdü bilinmez, Zuckerberg ortalığı hikaye şölenine çevirdi. Sahip olduğu tüm sosyal medya uygulamalarına bu özelliği ekleyen Mark abimiz, kullanıcılarının kafasını da oldukça karıştırdı.

Instagram hikayeler belki de ilk olduğu için midir bilinmez, hepimizin alıştığı hatta sıkça kullandığı bir paylaşım şekline dönüştü bile. Bu sebeple rahatlıkla söyleyebilirim ki, Insta Hikayeleri kullanın kullandırtın dostlar.

Gelelim, genç kuşağın mecburiyetten kullandığı, yaşlıların da bir numaralı oyuncağı Facebook’a. Sırf bu sebeple bile Zuckerberg’i affetmeyeceğim. Hayır abi, mecbur muyum büyük teyzemin pişirdiği yemekleri izlemeye? “Açma izleme” diyorsanız da ama insan merak ediyor canım! Neyse konumuza geri dönecek olursak, girişimden de anlayacağınız üzere, 40 yaşının üzerinde ya da 15 yaşın altında değilseniz Facebook Hikayeler sizin sadece düşmanınız. Hayır bir de o kadar akrabanın olduğu yerde ne paylaşabileceksin ki zaten?

Sanıyorum Facebook Messenger ve Whatsapp Hikayelerini kullanan yoktur aramızda? Varsa, kapıyorum gözümü çabuk çıksın dışarı. Hayır kimse görmesin (!) istiyorsunuz madem gidin Snapchat kullanın da "sarı hayalet" kazansın bari...

Şöyle bir toparlamak gerekirse, ‘günaydın’, ‘TGIF’, efendime söyleyeyim ‘müzikli yol’ hikayelerimizi, Instagram'a taşımak konusunda bir sıkıntı söz konusu değil. Ama Zuckerberg’in diğer tüm tuzaklarından uzak duruyoruz, aman diyeyim sonra bu kız mesajıma niye dönmedi, kız grubum beni niye dışlıyor, ofiste arkamdan niye gülüyorlar demeyin!

Artık Instagram'ın Snapchat'ten Eksiği Yok Fazlası Var

Instagram Snapchat'i Solladı, Yetmedi Toz Yutturdu

Facebook, Yorum İfadelerinde Anlamsız Bir Yenilik Daha Yaptı

YORUMLAR