Hangi Telefon, Ne Zaman Android 7.0 Nougat Güncellemesi Alacak?

Hangi Telefon, Ne Zaman Android 7.0 Nougat Güncellemesi Alacak?

“Uzun uzun haber okumak istemiyorum ben, hemen cevabı verin” diyorsanız Android Nougat 7.0 güncellemesini beklerken kurdeşen dökebilirsiniz. Dünya Android 7.1.1 Nougat için bekleşip dururken, bizim durumumuz hiç de iç açıcı görünmüyor. Ama bazı markaları kullananların şansı var. 

Android 7.0 Nougat ,yeni yılda yine sayılı cihazlradan başlayarak küresel bir güncelleme sürecine girecek. Bu cihazların en başında General Mobile Android One serisi telefonlar var. Bu telefonların yanı sıra Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player ve Pixel C cihazlar ile beraber Sony Xperia Z3 listede başı çekiyorlar. Şöyle bir genelleme yapacak olursak; küresel olarak kullanılan milyarlarca Android cihazın hepsi 2017’nin sonuna kadar Android 7.0 Nougat güncellemesi göremeyecekler. Hatta Android 5.1 Lollipop kullanan cihazların bile bazıları sadece Android 6.0 Marshmallow’ a ancak yükselebilecekler.

Belli Nexus serilerine gelen Android 7.0 Nougat güncellemesi alanını genişletirken yine bu modelleri ön planda tutacak. Ama hemen sevinmeyin Nexus 5 ve Nexus 7 telefonlar bu güncellemeden faydalanamayacaklar.

Android 7.0 Nougat aşağıdaki cihazlarda güncellenecek

-Google Nexus 6

-Google Nexus 5X

-Google Nexus 6P

-Google Nexus 9

-Google Nexus Player

-Google Pixel C

-General Mobile 4G (Android One)

Android 7.0 Güncellemesi Alması Muhtemel Olmayan Cihazlar

Samsung Galaxy Modelleri

Oldukça fazla kullanılan Galaxy Note 4 ve Galaxy S5 cihazları hemen güncelleme alamayacak cihazlar arasında. Samsung Galaxy S7 Edge ve S7 cihazlar için henüz kesin bir tarih yok. S6’lar için de durum aynı

LG Cihazlar

LG 5 ve LG 4 kullanıyorsanız Android 7.0 güncellemesi için bir süre daha bekleyecekler. Ancak ne kadar bekleyecekleri tamamen muallakta kalmış bir durum. LG G3 cihazlara da bu güncellemenin gelebileceği dedikodusu da ortalıkta dolaşıyor ancak bu sadece bir söylenti.

Türkiye’de En Hızlı Android 7.0 Güncellemesi Alan Cihaz

General Mobile

Android One ibaresi taşıyan tüm GM cihazlar Android 7.0 Güncellemesi alıyorlar. Hatta bugün bir tane GM 5 Plus ya da GM 5 alırsanız 2-3 saat içinde Android 7.0 Güncellemesi alabilmeniz mümkün. 

Android 7.1.1 Nougat, 5 Aralıkta Hangi Cihazlara Gelecek?

YORUMLAR