Hangouts'un Video Görüşmelerine Drive Dosya Paylaşım Özelliği Geldi

Hangouts'un Video Görüşmelerine Drive Dosya Paylaşım Özelliği Geldi

Google for Work'ün resmi Google+ sayfasında paylaştığı duyuruya göre firma Hangouts'un video aramalarına yeni bir özellik ekliyor. Artık görüşme pencerenizi kapatmadan Hangouts üzerinden direkt olarak Drive dosyalarınızı paylaşabileceksiniz.

Daha çok canlı iş görüşmeleri ve toplantılar için düşünülmüş olan özellik sayesinde, Google Drive üzerinde sakladığınız dökümanları konuşma esnasında karşı tarafa aktarıyor ve konuşmayı bölmeye veya dosyayı ertelemeye ihtiyaç duymuyorsunuz. Daha önceden video görüşmelerinde dosya paylaşımları için öncelikle Hangouts'u kapatmanız gerekiyordu. Google iş dünyası için düşündüğü yeni özellikle toplantılara katılanların rahatça döküman alışverişi yapmalarını hedefliyor.

Hangouts'un yeni Drive dosyası paylaşma özelliğine erişmek çok kolay. Konuşma penceresinin sağ alt tarafında gözünüze çarpacak Drive ikonuna tıklayarak göndereceğiniz dosyaların ön izlemesini gerçekleştirebiliyor, buna göre dosyayı seçip karşı tarafa yollayabiliyorsunuz.

Videolu görüşmeyle bir proje üzerinde çalışan insanlar için güzel bir yenilik olan Drive butonunun çok kısa bir sürede herkes için açılacağı biliniyor. Hangouts'u denemek isterseniz bilgisayarınıza ufak bir eklentiyle beraber Google üzerinden herkesle video görüşmesinde bulunabilir, Drive dosya paylaşımları yapabilirsiniz. Ayrıca sohbet programının Android ve iOS için de ayrı versiyonları bulunuyor. Aşağıdaki bağlantılarımızdan ilgili versiyonu cihazınıza indirebilirsiniz.

Firefox'un Standart Arama Motoru 5 Yıllığına Yahoo Oluyor

Street View ve Photo Sphere Görüntüleri Artık Websitelere Gömülebilecek

YORUMLAR