Harley Quinn, "Birds of Prey" ile Geri Geliyor

Harley Quinn Kendi Filmine Kavusuyor 1

Margot Robbie tarafından canlandırılan ve Suicide Squad filminde Joker’in sevgilisi olan Harley Quinn karakteri kendi filmiyle vizyona girmeye hazırlanıyor. Birds of Prey adıyla beyaz perdeye taşınacak olan filmin 2020’de vizyona girmesi bekleniyor.

Jared Leto'nun Joker'ine yer verilip verilmeyeceği henüz bilinmeyen Birds of Prey’de, Harley Quinn başta olmak üzere çizgi roman evrenindeki diğer kadınlar da yer alacak. Yönetmenliğini Asyalı kadın yönetmen Cathy Yan’ın yapacağı ve 7 Şubat 2020’de izleyicilerle buluşacak olan filmde, şimdilik sadece Margot Robbie’nin yer alacağı kesin olarak biliniyor.

Filmde Harley Quinn karakterini Margot Robbie’nin canlandıracak olmasının kesinleşmesinden sonra şimdi de Black Canary (Siyah Kanarya) ve Huntress (Avcı) karakterleri için çeşitli oyuncularla görüşmeler yapılıyor.

Harley Quinn Kendi Filmine Kavusuyor 2

The Hollywood Reporter'ın haberine göre Black Canary için Gugu Mbatha-Raw, Jurnee Smollett-Bell ve Janelle Monae'nin adları geçiyor.  Huntress karakteri için en güçlü adaylar ise Margaret Qualley, Mary Elizabeth Winstead ve Cristin Milioti olarak görünüyor.

Birds of Prey çizgi romanları da farklı gruplara dönüşerek, içinde Oracle/Batgirl, Black Canary, Huntress, Catwoman, Hawkgirl, Power Girl, Poison Ivy, Vixen ve Katana gibi çeşitli DC kadın kahramanlarına yer vermişti.