Hava Yollarında Geçiş ve Bavul Teslim Kolaylığı Dönemi Başladı

Hava Yollarında Geçiş ve Bavul Teslim Kolaylığı Dönemi Başladı

Amerikan hava yolları şirketi Delta, bavul bırakma işlemine teknolojiyle yep yeni bir boyut getiriyor. Artık Delta müşterileri, hava alanlarında bavullarını makinelere teslim edecek. Ünlü hava yolu şirketi, bavulları sahipleriyle eşleştirmek için yüz tanıma teknolojisi kullanılacağını açıkladı.

Self servis bagaj teknolojisi ilk olarak Amerika’da bulunan Minneapolis-St. Paul uluslararası havaalanlarında denenmeye başlayacak. Yolcular için zaman tasarrufu olarak lanse edilen yeni teknoloji, saat başına 2 kat fazla bavul teslim alabiliyor.

Geçtiğimiz ay ilk kez yüz tanıma teknolojisiyle, uçağa biniş anındaki kontrol noktasını ortadan kaldıran British Airways, uygulamaya Heathrow Terminal 5'deki iç hat uçuşlarında başlamıştı. Yolcular uçağa binerken sadece bir kameraya bakıyor ve biletini okutuyor. Böylelikle uçak önlerinde oluşan yığınların önüne geçen İngiliz havayolu şirketinin, uygulamasını arttıracağı biliniyor.

Teknolojinin gelişimiyle ulaşımın her alanında gerçekleşen kolaylıklara öncü bu iki şirketin çalışmalarını, Türk hava yolu şirketlerinin ne zaman uygulamaya başlayacağını merakla bekliyoruz.

YORUMLAR