Havadaki Polen Durumunu Google'dan Öğrenin

Havadaki Polen Durumunu Google'dan Öğrenin

Google daha birçok farklı alanda sizlere kolaylık sağlamak için onlarca teknoloji geliştirirken, hapşırmalara da el attı. Yapılan resmi açıklama ile Google Pollen Forecast aramasıyla birlikte polen tahminlerinin kolayca görüntülenebileceği açıklandı.

Polene alerjisi olanların çok net şekilde bileceği gibi yılın belirli dönemlerinde dışarı çıkmak, beraberinde hapşırmaları ve ağlamaları da getiriyor. Özellikle Nisan-Mayıs ve sonrasında Eylül aylarında artan polenler, alerjisi olanlara hayatı dar ettiği gibi hayatlarını da büyük oranda etkiliyor.

Sorunu tam olarak çözemese de alerjisi olanlara yardım etmek için harekete geçen Google, mobil platformlar üzerinden artık polen tahmini göstereceğini duyurdu. Resmi blog adresi üzerinden yayınlanan bir yazıyla ortaya çıkan yeni bilgiye göre; Google'ın arama çubuğuna Pollen Forecast yazmanız durumunda, karşınıza hemen aşağıdaki GIF uzantılı görselde de görebileceğiniz gibi haftalık tahminlerin çıkacağı açıklandı.

Haftalık tahminlerin yanı sıra isteyen kullanıcıların aktif etmesi durumunda, polenlere dair bildirimlerin telefonlarına geleceğinin de altını çizen Google, şimdilik bu tahminlerin belirli bölgelerde aktif olacağını ve yakın zaman sonra diğer bölgelerde de kullanıma açılacağını belirtti.

Google Emin Adımlarla Sağlık Sektörüne Giriyor

Google, Apple’a Her Yıl 3 Milyar Dolar Para Ödüyor!

YORUMLAR