Havalimanlarında Pasaport İşlemlerini Hızlandıracak Sistem Test Ediliyor

Havalimanlarında Pasaport İşlemlerini Hızlandıracak Sistem Test Ediliyor

Havalimanlarında pasaport kontrolleri sırasında yaşanan yoğunluğun hafifletilmesi ve pasaport işlemlerinin hızlandırılması adına mevcut sistem olan Emniyet Genel Müdürlüğü Polnet bilgi sisteminin yeni sürümü test edilmeye başladı.

Mevcut sistem Emniyet Genel Müdürlüğü Polnet bilgi sistemi, diğer gümrük kapılarında da kullanılıyor. Ancak kullanımda olan bu sistemdeki bazı aksaklıkların giderilmesi ve aynı zamanda pasaport kontrollerinde yaşanan yoğunluğun hafifletilmesi adına sistem, sürüm yükseltiyor.

Sistemin yeni sürümü için Atatürk Havalimanı’nda testlere başlandı. Sistemin yeni yazılım sürümle birçok kurumdan temin edilen bilgiler daha hızlı bir şekilde ulaştırılacak. Böylece ülkeye giriş çıkışlardaki pasaport kontrol noktalarında görev yapan polislere, çok daha kapsamlı bilgi akışı çok daha kısa bir sürede sağlanacak.

Dış hatlar terminalinde günlük ortalama 60 bin yolcuyu ağırlayan İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yeni sistem ile pasaport kontrollerinin daha sağlıklı işlemesi bekleniyor.

Biyometrik Teknoloji Eski Pasaportları Tedavülden Kaldıracak

Yeni Çipli Kimlik Kartları Sonrası Eski Nüfus Cüzdanlarına Ne Olacak?

YORUMLAR