Hayati Tehlike İçeren Videolar Çekenler YouTube'tan Banlanacak

youtube tehlike

Dünyanın en çok izlenen video izleme platformu YouTube, tehlikeli şakalar ve meydan okumalar üzerindeki görüşünü daha da sertleştirdi. Özellikle son günlerde hayati tehlike içeren meydan okumaların artmasıyla YouTube adım atma kararı aldı. 

İçerik üreticileri için hazırladığı topluluk kurallarını güncelleyen YouTube, yeni değişiklikle hayati tehlike içeren videolar üzerinde daha fazla duracaklarını ve bunları engellemek istediklerini dile getirdi. 

“YouTube, popüler olan birçok meydan okuma ve şakanın evi durumunda; ancak bazı şeylerin zararlı ve tehlikeli olma çizgisini geçmemesinden ve sadece komik olmasından emin olmak istiyoruz” açıklamasını yapan internet sitesi, sıkça sorular sayfasında da hangi videoların kabul edilebilir olduğunu belirtti. 

Bird Box challange, fire challange ya da Tide Pod challange gibi isimlerle başlatılan tehlikeli akımlardan bazıları ölümle dahi sonuçlanmıştı. Son olarak Bird Box Challange denilen ve gözlerini kapatarak araba kullanmaya çalışan birinin arabasıyla kaza yapması sonrasında harekete geçen YouTube, böylesine videoların siteden kaldırılacağını ve videoyu çeken kişinin banlanacağını açıklamış oldıu.