Hayko Cepkin, Kendisini 5.200 Kez Arayan Hayranına Dava Açtı ve Kazandı

Türkiye'nin önde gelen rock sanatçılarından Hayko Cepkin, cep telefonundan kendisini 5 bin 200 kez arayan hayranına karşı açtığı davayı kazandı.

Hayko Cepkin 4 Yıl Sonra Davayı Kazandı

Hayko Cepkin, 2015 yılında 3 ay boyunca 2 ayrı numaradan sürekli aranarak rahatsız edildiğini belirterek savcılığa avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılığın talebi üzerine Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan alınan raporda 34 yaşındaki Helen Y.'nin Cepkin'i tam 5 bin 200 kez aradığı tespit edildi.

Dört yıl süren davanın son duruşması İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Cepkin'in avukatı Deniz Abay, "Davranış olağanüstü, sıra dışı. 5 bin 200 arama var." diyerek sanığın cezalandırılmasını istedi.

Davayla ilgili kararını açıklayan hakim arama zaman ve kayıtlarının TİB kayıt dökümleriyle doğrulandığını, sanığın aramaları red ve inkar etmediğini, yerli yersiz ve zamansız, binleri aşan bu aramaların şikayetçi de rahatsızlık oluşturduğunun kuşkusuz olduğunu belirtti.

Hakim sanığın engellemeye rağmen bu hareketlerini ısrarla ve kararlılıkla sürdürdüğünü belirterek, suç işleme kararındaki yoğunluk, tehlike ve zararın niteliği birlikte göz önüne alındığında cezanın üst sınırdan verilmesi gerektiğini ifade etti. Bu nedenlerle hakim, sanık Helen Y.'yi 'Kişilerin huzur ve sükununu bozmak' suçundan 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Tüm tebligatlara rağmen duruşmalara katılmayan Helen Y. hakkındaki yakalama kararı sonrası verdiği ifadede ise 5 bin 200 aramayı hatırlamadığını söyledi. Helen Y. İfadesinde, hasta olduğunu, tedavi için ilaç kullandığını, Hayko Cepkin ile tanıştıklarını da anlattı.

Sanığın hastalık ifadesine karşılık ise hakim sanığın iddia ettiği şekilde herhangi bir hastanede tedavi görmediğini ve hakkında hazırlanan bir sağlık sorununa dair rapor bulunmadığını ifade etti.

Sizler konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!