Hazır mısınız? Nokia 2016'da Yeni Bir Telefonla Döneceğini Resmen Açıkladı

Hazır mısınız? Nokia 2016'da Yeni Bir Telefonla Döneceğini Resmen Açıkladı

Nokia akıllı telefon pazarına geri döneceğini resmi olarak açıkladı. Nokia daha önce yalanladığı piyasaya döneceğine dair çıkan tüm iddiaları, bugün doğruladı. 

2016 yılı özlediğimiz bir markanın geri dönüşüne tanıklık edecek. Almanya’da yayınlanan Manager Magazin dergisinin Nokia CEO’su Rajeev Suri ile yaptığı röportaj pek çok Nokia hayranını yakından ilgilendiriyor. 1 yıldır Nokia pazara dönüyor mu, dönecek mi ya da dönmek üzere gibi tüm iddiaları geçen ay yalanlayan Nokia, dergiye 2016’da kesinlikle pazara döneceğini açıkladı.

Röportajda konuşan Nokia CEO’su Rajeev Suri, Finlandiyalı şirketin gelecek yıl bir akıllı telefon çıkartacağını söyledi. Suri, bu konuda ortaklık yapabilecekleri kuruluşlar aradıklarını ve çok yakında çalışmalara başlayacaklarını açıkladı. Nokia daha önce Android tabanlı N1 isimli tabletini piyasaya sürmüş ve olumlu geri dönüşler almıştı. Rajeev Suri bu tabletin örnek alınacağı bir akıllı telefon yapmak istediklerini ve bunun için Çin’de bazı üreticilerle görüşmek üzere olduklarını da söyledi. Suri, üretim noktasında Microsoft ile beraber telefon üretebileceklerini de söyledi.

Nokia’nın bu açıklaması, Microsoft’un Nokia Departmanının başında bulunan Stephen Elop’un istifasından hemen sonra gelince biraz manidar bulundu. Steve Ballmer’ın CEO görevinden istifa etmesinin ardından Microsoft’u yönetmeye aday olan, ancak koltuğu Satya Nadella’ya kaptıran Stephen Elop, Microsoft’ta Nokia ve Lumia Cihazlar ve Servisler bölümünün başında bulunuyordu.

Nokia Telefon Üreteceğine Dair İddiaları Yalanladı

Microsoft Türkiye'de Nokia Shop'ları Kapattı

Her An Nokia 1100 ile Karşılaşabilirsiniz, Şaşırmayın!

YORUMLAR