Hazır Olun, Cortana Android'e Temmuz Ayında Geliyor

Hazır Olun, Cortana Android'e Temmuz Ayında Geliyor

Windows 8 ve Windows 10 Mobile telefonlarda "Beta" sürüşlerine devam eden Cortana, Temmuz ayında şerit değiştirerek Android’e de geliyor.

Microsoft’un sanal asistanı Cortana, "Beta test" aşamasından çıkmaya hazırlanırken, Android kullanıcılarını da heyecanlandıracak bir haber geldi. Microsoft Cortana’nın Temmuz ayında Android telefonlar için hazırlanmış sürümünü dağıtılacağı açıklandı.

Windows 10 çoklu platformu için son derece önemli bir uygulama olan Cortana, Android cihazlarda Windows üzerinde yaptığı her işlevi gerçekleştirmeyecek. daha çok yardımcı bir uygulama gibi hareket edecek. Ancak Cortana’nın Android ile buluşması diğer bir yandan Microsoft Windows 10 ile bu işletim sisteminin yavaş yavaş kaynaşması anlamına da geliyor. PC ve Xbox üzerinde Cortana kullananlar bu cihazlara artık Android üzerinden de Cortana ile entegre olabilecekler.

Bu tam anlamıyla Android kullanıcılarının PC ve Xbox gibi cihazları yöneteceği anlamına gelmiyor. Ancak Windows platformunda yaptığınız her Cortana işlemi, Android cihazınızla belli uygulamalar tabanında eşitlenecek. Cortana PC’deki e-potalarınıza bakabilecek, takviminizi kontrol edebilecek. Böylece Microsoft’un çoklu platformunda Android’e de bir koltuk verilmiş olacak.

Cortana yaklaşık 1 ay sonra "beta" olarak Android kullanıcılarının beğenisine sunulacak. Kararlı ya da iOS sürümünün ne zaman yayınlanacağı hakkında Microsoft bir açıklama yapmadı.

Kişisel Asistan Cortana ile Tanışın

Cortana Android Üzerinde Nasıl Çalışır? İşte Yöntemler!

Cortana, Android ve iOS'a Geliyor

YORUMLAR